Ślimaki w cieście francuskim

Data wpisu: 12.07.2016
Zdjęcie główne #139 - Ślimaki w cieście francuskim

Ślimaki to, jak powszechnie wiadomo, narodowy przysmak Francuzów. Skoro więc ślimaki po francusku, to dlaczego nie we francuskim cieście? Taki przepis również mamy. Zapraszam do kuchni i do wypróbowania tego pysznego dania.

Tym razem trochę poeksperymentujemy ze ślimakami, w całkiem innej odsłonie. A właściwie je zasłonimy, ponieważ użyjemy dziś ciasta francuskiego, a ślimaki będą tu tylko nadzieniem dla tej potrawy. Zaręczam, że będzie naprawdę pysznie. No to do dzieła.

Potrzebujemy cebulkę szarotkę, ślimaki – najlepiej gotowe w puszce, masło, czosnek, sól, pieprz, ciasto francuskie (może być gotowe, kupione w sklepie).

Smażymy cebulkę na maśle tak, aby się zeszkliła. Wyciągamy ślimaki z puszki (polecam Escargot – ślimaki w sosie własnym, produkowane przez Polish Snail Holding). Odcedzamy, płuczemy pod wodą i smażymy razem z cebulką na maśle. Możemy też dodać czosnku, soli i pieprzu dla smaku. Pamiętajmy, że mięso ślimaka przechodzi zapachami i smakami, a więc sami możemy komponować te wrażenia zapachowa i smakowe.

Następnie ślimaki układamy na ciasto francuskie i zawijamy. Wkładamy do piekarnika i pieczemy aż do zarumienienia się ciasta. Tak gotowe ślimaki w cieście francuskim możemy już podawać do jedzenia. Oczywiście polecam z lampką dobrego, francuskiego wina.  

Kucharz Francois

Autor wpisu: Polish Snail Holding

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.