Kupując ślimaki, sprawdź jakość ich mięsa

Data wpisu: 12.07.2016
Zdjęcie główne #127 -  Kupując ślimaki, sprawdź jakość ich mięsa

Czy to wszystko jedno, jakie mięso ślimaka będziemy jedli? Nie ma żadnej różnicy między ślimakami z hodowli a dziko żyjącymi? Różnica jest, i to spora. Warto zwrócić uwagę, w jakich warunkach hodowane są ślimaki, które będziemy chcieli spożywać. Ślimak bowiem jest określany jako naturalny barometr poziomu czystości środowiska, w którym bytuje.

Kupując jakiekolwiek mięso w sklepie, zwracamy szczególną uwagę na jego jakość. Ufamy tylko sprawdzonym sprzedawcom, mając nadzieję, że otrzymujemy produkt spożywczy najwyższej jakości. Podobnie wygląda sytuacja z mięsem ślimaków. Nie warto zbierać ich samodzielnie, ponieważ nie wiemy w jakich warunkach te zwierzęta bytowały, jakim pokarmem się odżywiały, i przede wszystkim jakiej jakości dostarczą nam mięsa. W przypadku ślimaków nie jest prawdą, że najlepsze są te, które żyją dziko, w środowisku naturalnym, bez żadnej kontroli.

Ślimak jest bowiem określany mianem barometru środowiska naturalnego. Oznacza to, że w jego organizmie odkładają się wszystkie zanieczyszczenia, jakie możemy spotkać na danym terenie. Zbierając ślimaki dziko żyjące, nie mamy więc praktycznie żadnej pewności, że ich mięso będzie zdrowe dla naszego organizmu.

Podobnie jest również z kupowaniem ślimaków bezpośrednio od nieznanych hodowców tych zwierząt. Nigdy nie wiemy, w jakich warunkach tam bytowały ślimaki, jaką paszą były karmione. Czy nad hodowlą czuwała renomowana firma, która dba o jakość produkowanego mięsa ślimaka.

Chcąc wykorzystać potrawy z mięsa ślimaka w naszej kuchni, warto sięgnąć po produkty oferowane przez sprawdzone na rynku firmy, które nadzorują hodowlę tych zwierząt. Najlepiej zaś kupić gotowe do spożycia ślimaki w puszce, które można dostać wielu sieciach handlowych i sklepach spożywczych.

Liderem na rynku przetwórstwa mięsa ślimaka w gotowe produkty spożywcze jest firma Polish Snail Holding z Elbląga, która działa na terenie całej Polski oraz Europy Wschodniej. Firma stawia na jak najlepszą jakość mięsa hodowanych zwierząt. Dbając jednocześnie o ekologiczne sposoby prowadzenia hodowli ślimaków.

- Ślimaki hodowlane, z gatunku Helix aspera maxima, znajdują się pod naszą pełną kontrolą. Są odżywiane wysoko wartościową, zdrową dla zwierząt paszą, bytują w sprawdzonym i czystym środowisku, identycznym, jak naturalne. Stosując sprawdzone metody hodowlane firmy Polish Snail Holding, jesteśmy w stanie zapewnić najwyższą jakość mięsa ślimaka – mówi Paweł Piwowarski z firmy Polish Snail Holding.

Gotowe do spożycia mięso ślimaków w puszkach można kupić w wielu sklepach i sieciach handlowych, jak Selgros, Makro czy Piotr i Paweł.

Opracowanie własnej, nowoczesnej technologii uboju i obróbki mięsa a także jego puszkowania, stały dostęp do najwyższej jakości, hodowanych ekologicznie ślimaków z setek hodowli partnerskich w Polsce i za granicą, pozwala oferować odbiorcom najwyższej jakości towar przez cały rok.

- Jesteśmy czołowym producentem tego przysmaku w Polsce. Nasze ślimaki są wolne od konserwantów, barwników i innych polepszaczy smaku. Karmione są pokarmem zdrowym dla zwierząt. To produkt w pełni naturalny, co gwarantują ekologiczne warunki hodowli. Stawiamy na jakość - bez żadnych kompromisów - mówi Damian Gajewski, prezes Polish Snail Holding. - Nasza firma, jako jedyna w Polsce, posiada sieć własnych hodowli, skup oraz technologię przetwarzania mięsa ślimaka w gotowy produkt do zakupu w sklepach.

Polish Snail Holding usprawniło hodowlę ślimaków w Polsce, nadając temu przedsięwzięciu odpowiednio wysokie standardy produkcji mięsa tego zwierzęcia.

- Wszyscy nasi hodowcy otrzymują ten sam materiał zarodowy, te same rośliny do wysiania, takie same pasze dla ślimaków. Cała hodowla odbywa się pod czujnym nadzorem Polish Snail Holding – dodaje Damian Gajewski. - Musimy wiedzieć, co skupujemy, jaka jest jakość ślimaków. Co sprzedamy później konsumentom.

Hodowcy współpracujący z Polish Snail Holding muszą utrzymywać na swojej fermie czystość oraz karmić ślimaki specjalnie przygotowaną, ekologiczną paszą. Polish Snail Holding zapewnia również swoim partnerom odpowiednie szkolenia teoretyczne i praktyczne w prowadzeniu hodowli tych zwierząt.

Dlaczego warunki współpracy są takie restrykcyjne? Wszystko po to, aby osiągnąć w hodowli jak najlepszy produkt – zdrowe i smaczne mięso ślimaków.

– Odpowiednia, w pełni ekologiczna technologia chowu gwarantuje, że ślimaki mają odpowiedni rozmiar i są zdrowe. Powstaje z nich produkt końcowy, który można znaleźć w sklepach. Produkty firmy PSH można zakupić w Polsce w sieci Makro, Selgros,  Cash and Carry, Sano, Piotr i Paweł, wybranych sklepach E. Leclerc – mówi Damian Gajewski.

Autor wpisu: Polish Snail Holding

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.