Ślimaki jako danie dietetyczne

Data wpisu: 12.07.2016
Zdjęcie główne #128 - Ślimaki jako danie dietetyczne

Wielu z nas stara się odżywiać zdrowo, dbając o to, co jemy. Liczymy kalorie i zastanawiamy się, czy nasze jedzenie jest nie tylko zdrowe, niskokaloryczne ale także pożywne. Proponuję tym z Was, którzy chcą zgubić kilka kilo, wprowadzić do swoje diety mięso ślimaka.

Osoby, które chcą dbać o zdrowe odżywianie, a przy okazji myślą o odchudzaniu, nie muszą rezygnować z dań zawierających mięso. Nie musisz już teraz katować się sałatkami czy kiełkami, choć to też bardzo zdrowe pożywienie i warto je wprowadzać do swojego jadłospisu.

Ślimaki są idealnym daniem mięsnym dla wszystkich osób dbających o swoje zdrowie, kondycję oraz obwód pasa. Mięso tych mięczaków można przyrządzać na wiele sposobów, o czym już pisałem na tym blogu. Ślimak jest takim mięsem, które przechodzi smakiem składników. Czyli mamy tu pełną dowolność kompozycji smakowych.

Wiedzą o tym zarówno hodowcy ślimaków, jak i osoby, które ślimaki kupują i spożywają. Możliwości kompozycji smakowych jest mnóstwo, i są zależne głównie od naszej wyobraźni. Warto pamiętać, że mięso ślimaków to również danie ekskluzywne, goszczące na stołach wielu słynnych restauracji na świecie. Warto więc zakosztować tego smaku luksusu.

Dlaczego warto jeść ślimaki? Zjedzenie 100 g ślimaka winniczka dostarczy nam dużej ilości wartościowego białka i niewiele, bo tylko około 90 kcal. W obliczeniach tych należy uwzględnić także sposób przygotowania potrawy i wartość energetyczną dodanych do niej składników.

Poza tym w mięsie tym znajduje się mała ilość tłuszczów, a zdecydowana większość z nich jest nienasycona. Potrawy ze ślimaków mogą również uzupełnić naszą dietę w tak niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu sole mineralne jak wapń, miedź, magnez, potas i selen.

Zapraszam więc do kosztowania dań ze ślimaków i eksperymentowania w kuchni z tym mięsem.

Kucharz Francois

Autor wpisu: Polish Snail Holding

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.