Makaron ze ślimakami w sosie z karmelizowanych cytryn i miodu

Data wpisu: 13.07.2016
Zdjęcie główne #146 -  Makaron ze ślimakami w sosie z karmelizowanych cytryn i miodu

Ślimaki doskonale nadają się, jako przystawka do dobrego, białego wina. Jak jednak przygotować szybka potrawę, kiedy wkrótce odwiedzą nas goście, a My chcemy błysnąć przed nimi czymś szczególnym?

Dlatego polecam dobre, białe wino oraz ciekawą przystawkę na bazie mięsa ślimaków. Oczywiście, ślimaki polecam gotowe, w puszce firmy Polish Snail Holding. Nie trzeba nic robić, tylko wyjąć gotowe mięso z puszki, przepłukać pod bieżącą wodą i poddać obróbce cieplnej.

Najpierw karmelizujemy cytryny. Cytrynę przekrajamy na pół i wrzucamy na patelnię. Cytryna puszcza sok, który się karmelizuje. Trzymamy je na patelni przez około 3 minuty po czym odstawiamy do ostygnięcia.            

Na patelnię z oliwą i sokiem z cytryny wrzucamy wyjęte z puszki ślimaki firmy Polish Snail Holding, kapary, pomidorki koktajlowe i czarne oliwki. Dodajemy soli i pieprzu. Smażenie ślimaków to bardzo szybki proces, więc gdy widzimy, że są gotowe, podlewamy odrobiną białego wina, dodajemy łyżkę miodu wielokwiatowego i wyciskamy do całości dwie połówki wcześniej karmelizowanych cytryn. Wszystko dusimy przez chwilę, aż trochę zgęstnieje. Makaron podajemy z zawartością patelni, ozdabiając świeżym oregano.

Przygotowaną potrawę podajemy z białym winem. Kulinarna oprawa wytrwanego spotkania gotowa!

Smacznego

Kucharz Francois

Autor wpisu: Polish Snail Holding

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.