Ślimaki jako danie cateringowe? Jak najbardziej tak!!!

Data wpisu: 20.12.2016
Zdjęcie główne #53 - Ślimaki jako danie cateringowe? Jak najbardziej tak!!!

O tym, że dania z mięsa ślimaka świetnie nadają się na wszelkiego typu uroczystości, gdzie jest catering, przekonali się uczestnicy konferencji na temat przekopu przez Mierzeję Wiślaną, która odbyła się w Elblągu. Na tym spotkaniu goście mogli spróbować kilku potraw przygotowanych przez kucharzy z mięsa ślimaków dostarczonych przez PSH. Spróbowali i…zakochali się w ślimakach.

W auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej odbyła się konferencja zorganizowana przez Prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego pn. „Budowa Kanału Żeglugowego Nowy Świat przez Mierzeję Wiślaną”. W konferencji udział wziął  Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej Marek Gróbarczyk, który objął konferencję swoim patronatem oraz Zbigniew Babalski Sekretarz Stanu Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Wśród gości obecni byli również przedstawiciele instytucji rządowych i samorządowych, a także radni miejscy i przedsiębiorcy. 

W przerwie obrad, uczestnicy konferencji mogli skorzystać z cateringu zorganizowanego przez znaną firmę gastronomiczną Celebra, oraz spróbować pysznych potraw wykonanych na bazie mięsa ślimaków, dostarczonych przez elbląską firmę Polish Snail Holding – lidera w branży hodowli ślimaków i dostarczania produktów z mięsa tych zwierząt.

Celebra zresztą nie pierwszy raz sięga, przy przygotowywaniu dań na ważne uroczystości, właśnie po mięso ślimaków dostarczone przez Polish Snail Holding. 

- To dla nas radość i zaszczyt, że tak znana firma cateringowa, jak Celebra, obsługująca najważniejsze wydarzenia w Elblągu i regionie, po raz kolejny sięga po dania ze ślimaków, obdarzając zaufaniem produkty firmy Polish Snail Holding – mówi Damian Gajewski, prezes spółki PSH. – Celebra istnieje na tym trudnym, wymagającym rynku już 20 lat, co świadczy o tym, że swoim klientom dostarcza zawsze tylko najwyższej jakości produkty spożywcze. Dziękujemy za zaufanie!

Podczas tej ważnej dla gospodarki całego regionu konferencji, na stanowisku Celebry odbywało się przyrządzanie potraw z mięsa ślimaków „na żywo”, przez renomowanego kucharza, z samych świeżych produktów. Wszystkim gościom dania z mięsa ślimaków firmy PSH bardzo smakowały, co widoczne było tym, że nawet kilka razy wracali po kolejne porcje, oraz brali dania „na wynos”.

– Ta konferencja i nasze ślimaki podawane w ramach cateringu to wyraźny dowód, że mieliśmy rację, wierząc, że nasze produkty świetnie sprawdzają się na tego typu spotkaniach, jako dania cateringowe. Ekskluzywny smak ślimaków zachwycił wszystkich uczestników tego wydarzenia. Wiemy to po licznych rozmowach w kuluarach – dodaje Damian Gajewski, prezes Grupy Polish Snail Holding w Elblągu.

Samo hasło, że na danym wydarzeniu są podawane dania ze ślimaków, już powoduje zaciekawienie czy nawet ekscytację smakiem, znanym z najlepszych europejskich restauracji. Warto więc wypróbować dania z mięsa ślimaka, nawet jako alternatywę dla wszelkiego rodzaju sushi czy krewetek, które goszczą w menu wielu firm cateringowych.

Autor wpisu: Polish Snail Holding

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.