Konkurs. Zostań mistrzem kuchni. Zrób potrawę ze ślimaków i wygraj laptopa

Data wpisu: 16.06.2016
Zdjęcie główne #84 - Konkurs. Zostań mistrzem kuchni. Zrób potrawę ze ślimaków i wygraj laptopa

Gotowe do spożycia mięso ślimaków w puszkach firmy PSH, jest już dostępne w ogólnopolskiej sieci sklepów E. Leclerc. Z tej okazji firma organizuje konkurs dla wszystkich miłośników dobrej, ekskluzywnej kuchni.

Ślimaki są idealne dla wszystkich, którzy dbając o swoje zdrowie, kondycję oraz obwód pasa. Mięso tych mięczaków można przyrządzać na wiele ciekawych sposobów. Możemy popuścić wodze fantazji i eksperymentować z różnorodnymi smakami, ponieważ mięso ślimaków przechodzi aromatem składników. Czyli mamy tu pełną dowolność kompozycji smakowych.

Ślimaki świetnie nadają się nie tylko na drobne przekąski czy przystawki, ale także z powodzeniem mogą stanowić główny składnik dań obiadowych.

100 gramów mięsa zawiera 25 g białka, a przy tym tylko 2 g tłuszczy, 5 g węglowodanów i tylko 50 mg cholesterolu. Bardzo wysoka jest zawartość sodu – 990 mg, fosforu – 180 mg i magnezu – 35 mg. Żelazo występuje w ilości 8 mg, a bardzo istotny w procesach enzymatycznych cynk około 2 mg. Wartość energetyczna to około 80 kcal na 100g produktu.

Nie jest też prawdą, że przygotowywanie dań ze ślimaków jest trudne i czasochłonne. Nic bardziej mylnego. Nie musisz biegać po parku czy ogrodzie i szukać ślimaków. Nie trzeba ich zabijać, oczyszczać i przygotowywać do smażenia. Teraz można już kupić mięso tych zwierząt w puszkach, gotowe do smażenia czy pieczenia.

Teraz puszki z mięsem ślimaków można kupić w sieci sklepów E. Leclerc. Przy okazji zakupów, można też pobawić się w mistrza patelni i wygrać markowego laptopa. Jak tego dokonać?

Wystarczy kupić mięso ślimaków w puszce PSH w sieci sklepów E. Leclerc. Przyrządzić ciekawą potrawę z mięsa ślimaków, wysłać zdjęcia (koniecznie zdjęcie potrawy i puszki ślimaków PSH) oraz przepis na adres: biuroprasowe@polishsnailholding.com do 30 września br.

Najciekawszy, najbardziej oryginalny i smaczny przepis wygra w naszym konkursie, a autor potrawy otrzyma od nas markowego laptopa.

nagroda

 

Regulamin konkursu:

1.       Organizatorem konkursu jest firma Polish Snail Holding w Elblągu.

2.       Konkurs trwa do 30 września 2015 r. (organizator zastrzega możliwość przedłużenia terminu trwania konkursu).

3.       Konkurs polega na przygotowaniu potraw na bazie mięsa ślimaków w puszce PSH. Każdy uczestnik konkursu, aby wziąć w nim udział, musi na adres e-mail: biuroprasowe@polishsnailholding.com przesłać przepis kulinarny potrawy oraz zdjęcia wykonanej potrawy oraz zdjęcie zakupionej puszki ślimaków PSH

4.       Każdy uczestnik konkursu może przesłać dowolną ilość przepisów oraz zdjęć potraw.

5.       Wysyłając przepisy i zdjęcia autorzy przepisów i zdjęć wyrażają zgodę na przeniesienie wszelkich praw autorskich do przepisów kulinarnych i zdjęć na firmę Polish Snail Holding w Elblągu.

6.       Nagrodą w konkursie jest laptop markowej firmy.

7.       Jury w składzie: przedstawiciele firmy oraz profesjonalny kucharz, ocenią nadesłane potrawy do dnia 15 października 2015 r.

8.       O rozstrzygnięciu konkursu i przyznaniu głównej nagrody zwycięzca otrzyma wiadomość drogą e-mail.

9.       Organizator konkursu, firma PSH nie wyklucza przyznania kolejnych nagród pocieszenia dla ciekawych przepisów kulinarnych.

 

Autor wpisu: Polish Snail Holding

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.