Czy ślimaki są smaczne?

Data wpisu: 24.12.2016
Zdjęcie główne #66 - Czy ślimaki są smaczne?

Czy ślimaki są smaczne? Czy to się da zjeść? Na te pytania odpowiedzieli kucharze Restauracji Dom Królów Hotelu Elbląg, którzy w poniedziałek gotowali potrawy z mięsa tych zwierząt. Ślimaki dostarczyła elbląska firma Polish Snail Holding.

Firma Polish Snail Holding z Elbląg, lider w produkcji gotowych do spożycia ślimaków w puszce, zorganizowała w poniedziałek pokaz gotowania potraw z mięsa tych zwierząt w Restauracji Dom Królów w Hotelu Elbląg. Na spotkanie zaproszono elbląskich dziennikarzy.

Kucharze Restauracji Dom Królów Hotelu Elbląg wzięli na patelnię potrawy ze ślimaków. Przygotowali trzy dania udowadniając, że potrawy ze ślimaków mogą być naprawdę smaczne. Na pierwszy ogień poszła sałatka owocowa, z truskawkami i ślimakami. Wydawało się, że taka kompozycja będzie co najmniej dziwna, a jednak okazała się niezwykle smaczna. Sekret sałatki to zioła, owoce cherry, czosnek, pietruszka i białe wino.

Kolejne cuda na patelni, to ślimaki w zielonym curry z makaronem ryżowym. To danie również wzbudziło zachwyt degustatorów.

- Spokojnie można to wprowadzić, jako danie do każdej restauracji. Po prostu eksplozja smaku – zachwycał się Damian Gajewski, prezes firmy Polish Snail Holding.

Trzecią potrawą tego pokazu był gulasz z grzybami i ślimakami. Danie podane na świeżym pieczywie również wzbudziło niekłamany podziw.

- Warto wprowadzać ślimaki do swojego jadłospisu. Przygotowując potrawy z mięsem tych zwierząt, dobrze jest sięgać po świeże, ogólnie dostępne składniki – podkreślali kucharze Restauracji Dom Królów.

O tym, że mięso ślimaków jest wdzięcznym tematem dla każdego miłośnika gotowania może świadczyć fakt, że można tu eksperymentować z różnymi składnikami. Ograniczyć nas może tylko własna fantazja.

- Mięso ślimaków nie tylko jest zdrowe ale również łatwo przechodzi smakiem i zapachem dodatków. To powoduje, że można naprawdę wyczarować wiele wspaniałych potraw na ich bazie – mówi Paweł Piwowarski z firmy Polish Snail Holding.

Ślimaki są daniem zdrowym i bardzo posilnym. W 100 gramach mięsa znajduje się: 25 gr białka, 2 gr tłuszczów (ale tylko 0,07 gr cholesterolu!), poza tym fosfor, magnez, żelazo i cynk. A zjedzenie tej porcji dostarcza jedyne 81 kcal. Co więcej, ślimacze mięso tradycyjnie uważane jest za idealne w diecie przy bólach żołądka, a woda pozostała po gotowaniu może leczyć choroby gardła, oskrzeli, żołądka, a także przyspieszać gojenie ran. Badania naukowe potwierdziły obecność substancji bakteriobójczych w śluzie wytwarzanym przez mięczaka.

Gotowe ślimaki w puszce można kupić w elbląskim sklepie E. Leclerc oraz sieci Piotr i Paweł. Przepisy na dania z mięsa tych zwierząt można znaleźć na stronie www.kuchniaslimaka.pl.

Autor wpisu: Polish Snail Holding

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.