Polish Snail Holding uczestniczył w Warszawskim Forum Biznesowym.

Data wpisu: 16.06.2016
Zdjęcie główne #14 - Polish Snail Holding uczestniczył w Warszawskim Forum Biznesowym.

Polish Snail Holding uczestniczył w Warszawskim Forum Biznesowym.

Polish Snail Holding z Elbląga, jako jedna z nielicznych firm, uczestniczyła 27 maja br. w Warszawskim Forum Biznesowym. Wzięli w nim udział przedstawiciele prawie 100 chińskich firm z prowincji Zhejiang. Właściciele Polish Snail Holding spotkanie określają jako perspektywiczne i owocne.

Warszawskie Forum Biznesowe rozpoczęło się od podpisania porozumienia o współpracy pomiędzy PAIiIZ a China Council for the Promotion of International Trade Zhejiang Provincial Committee (CCPIT Zhejiang Provinvcial Committe), sygnowanego przez prezes CCPIT Wu Guiying oraz prezesa PAIiIZ Sławomira Majmana.

Następnie był czas na rozmowy przedstawicieli polskich i chińskich firm.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że jako jedna z nielicznych firm w Polsce, zostaliśmy zaproszeni na forum biznesowe z partnerami z Chin – mówi Damian Gajewski, prezes Polish Snail Holding z Elbląga. – Odbyliśmy kilka biznesowych rozmów, które w przyszłości mogą zaowocować wejściem naszych produktów na rynek w Chinach, co będzie dla nas bardzo pożądanym kierunkiem rozwoju.

Prowincja Zhejiang jest ważnym partnerem biznesowym dla Polski. To jedna z najszybciej rozwijających się prowincji Chin. Średni wzrost gospodarczy regionu w 2013 r. wyniósł 8,2%. Do najsilniejszych gospodarczo miast prowincji należą stolica – Hangzhou oraz Ningbo, których udział w regionalnym wzroście gospodarczym oscyluje w granicy 40 %. Siłą napędową prowincji są przede wszystkim małe i średnie firmy prywatne skupione wokół regionalnych specjalizacji: produkcji tekstyliów, obróbki skór, przemysłu papierniczego, metalowego i AGD. W 2012 r. w prowincji zarejestrowano ok. 775 tys. firm prywatnych, które generują blisko 70 % prowincjonalnego PKB. Co więcej na 500 najefektywniejszych prywatnych przedsiębiorstw w Chinach, 142 pochodzi właśnie z Zhejiang.

Forum Biznesowe Zhejiang - Poland odbyło się z okazji oficjalnej wizyty nad Wisłą delegacji Gubernatora Prowincji Zhejiang oraz towarzyszących mu przedsiębiorców. Organizatorami wydarzenia byli China Council for the Promotion of International Trade (CCPIT) oraz PAIiIZ we współpracy z Ambasadą Chin. Forum odbyło się pod patronatem Gubernatora Prowincji Zhejiang oraz Ministerstwa Gospodarki.

Polish Snail Holding

Polish Snail Holding jako jedyna firma w Polsce oferuje nowym hodowcom ślimaki w pełni spełniające wszystkie wymogi przetwórni i produktów PSH, pod względem jakości mięsa, kalibracji, wielkości i gramatury. Materiał zarodowy gwarantuje najlepsze wyniki w reprodukcji. PSH Polish Snail Holding jest jedyną spółką w Polsce zajmującą się kompleksowo hodowlą, opieką nad grupami hodowlanymi, szkoleniami, koordynacją, badaniami naukowymi.

Kontakt:

Polish Snail Holding
Damian Gajewski i Wspólnicy Sp.jawna
ul. Stanisława Sulimy 1, 82-300 Elbląg

tel. kom +48 605 202 665
email: biuroprasowe@polishsnailholding.com

Autor wpisu: Polish Snail Holding

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.