PSH wspiera Power Day w Elblągu

Data wpisu: 16.06.2016
Zdjęcie główne #44 - PSH wspiera Power Day w Elblągu

Mocna impreza w Elblągu. Tym razem znany klub Underground Gym&Fitness gościł „siłaczy”, którzy zmierzyli się w konkurencji wyciskania sztangi leżąc (bench press), oraz martwym ciągu (deadlift). Zawody zgromadziły kilkunastu najlepszych zawodników z całej Polski. Imprezę wspiera firma Polish Snail Holding.

 Underground Power Day VI to już szósta edycja imprezy sportowej odbywającej się w klubie prowadzonym przez Grzegorza Wierzbickiego, znanego kulturystę,  na przełomie niespełna trzech lat.

Szósta edycja zawodów odbyła się w zeszłą sobotę. Uczestnicy wydarzenia, nie tylko oglądali zawodników w akcji, ale również odbyły się spotkania z Justyną Soją – znaną dietetyczką, instruktorką kulturystyki i trenerką personalną. W przerwie zawodów można było również posłuchać wykładu Bartłomieja Borowieckiego na temat "Trening bez urazów to Twoje zwycięstwo".

Same zawody podzielone były również na poszczególne kategorie, startowały bowiem również kobiety oraz juniorzy. Najwięcej emocji wzbudziły oczywiście zmagania seniorów.

Polish Snail Holding, lider na rynku produktów spożywczych na bazie mięsa ślimaków (mięso ślimaków w puszkach pod marką PSH) od lat wspiera kulturystę Grzegorza Wierzbickiego i jego karierę sportową. Sportowiec zaś docenia mięso ślimaków.

- Włączam to mięso do swojej diety, szczególnie przed występami w zawodach. Duża ilość białka oraz znikoma ilość tłuszczy powoduje, że to po prostu idealny składnik naszej diety. Ponadto mięso ślimaków to świetne urozmaicenie dla drobiu czy jajek. Ja po prostu je bardzo lubię – mówi Grzegorz Wierzbicki.

Również czołowe zawodniczki fitness sylwetkowego, trenerki i dietetyczki – Justyna Soja oraz Klaudia Ziółkowska zachwalają walory i parametry mięsa ślimaków, jako świetne rozwiązanie dla osób, które dbają o swoją sylwetkę i zdrowe odżywianie się.

- Rewelacyjny wprost produkt jeśli chodzi o zastosowanie we wszelkiego rodzaju dietach redukcyjnych wagi ciała oraz budowy masy mięśniowej. Nie jest to kurczak czy ryby, więc świetnie też urozmaica dietę każdego sportowca – mówi Justyna Soja.

- Praktycznie nie ma żadnej alternatywy dla mięsa ślimaków, jeśli chodzi o tak znikomą zawartość tłuszczu, cukrów i bogactwo białka. Warto jeść ślimaki, dla naszego zdrowia. To wspaniałe danie dla każdego sportowca oraz dla osób dbających o zdrowe o zdrowe odżywianie się – przekonuje Klaudia Ziółkowska.

Polish Snail Holding, zgodnie ze swoją filozofią działania, wspiera wydarzenia sportowe i społeczne, które zmierzają do propagowania zdrowego stylu życia.

- Jesteśmy dumni, że możemy wspierać Grzegorza Wierzbickiego, nie tylko w jego wspaniałej karierze sportowej, ale również w wydarzeniach sportowych, które on organizuje – mówi Damian Gajewski, prezes spółki Polish Snail Holding. – Przy tej okazji możemy także propagować zdrowy styl życia oraz żywienia, którego nieodłączną częścią są niezwykle wprost walory mięsa ślimaków.

Ślimaki są tańsze niż wołowina i zawierają więcej białka niż to mięso. Jeżeli chodzi o wartości odżywcze, to w 100 g mięsa ślimaczego mieści się: 25 g białka, 2 g tłuszczów i tylko 50 mg cholesterolu. Dla porównania w wołowinie jest 18,7 g białka, 66 mg cholesterolu i aż 17,1 g tłuszczu.

- Poza tym chude mięso ślimaków zawiera też sporo wapnia, potasu, magnezu, miedzi, cynku i selenu. Jeszcze jedna ważna rzecz – mięso ślimaka nie zawiera zanieczyszczeń. Mięczaki te są bardzo wybredne jeżeli chodzi o wybór „stołówki „ i żerują tylko w miejscach wolnych od zanieczyszczeń – mówi Damian Gajewski, prezes firmy Polish Snail Holding, lider w dostarczaniu gotowych do spożycia dań z mięsa ślimaka w puszkach.

W mięsie tych mięczaków znajduje się mała ilość tłuszczów, a zdecydowana większość z nich jest nienasycona. Potrawy ze ślimaków mogą również uzupełnić naszą dietę w tak niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu sole mineralne jak wapń, miedź, magnez, potas i selen.

Polish Snail Holding

Polish Snail Holding jako jedyna firma w Polsce oferuje hodowcom ślimaki w pełni spełniające wszystkie wymogi przetwórni i produktów PSH, pod względem jakości mięsa, kalibracji, wielkości i gramatury. Materiał zarodowy gwarantuje najlepsze wyniki w reprodukcji.

PSH Polish Snail Holding jest jedyną spółką w Polsce zajmującą się kompleksowo hodowlą, szkoleniami z zakresu chowu i hodowli ślimaka, opieką nad grupami hodowlanymi, koordynacją, badaniami naukowymi, handlem oraz przetwórstwem ślimaka Helix aspersa maxima.

Opracowanie własnej, nowoczesnej technologii uboju i obróbki mięsa a także jego puszkowania, stały dostęp do najwyższej jakości, hodowanych ekologicznie ślimaków z setek hodowli partnerskich w Polsce i za granicą, pozwala oferować odbiorcom najwyższej jakości towar przez cały rok.

 

Polish Snail Holding
ul. Stanisława Sulimy 1, 82-300 Elbląg
email:biuroprasowe@polishsnailholding.com,
www.polishsnailholding.com

Autor wpisu: Polish Snail Holding

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.