Zaskakujące wesela. Ślimaki rządzą na stołach

Data wpisu: 30.12.2016
Zdjęcie główne #85 - Zaskakujące wesela. Ślimaki rządzą na stołach

Minęły już czasy standardowych, tradycyjnych przyjęć weselnych. Teraz ma być wesoło, zaskakująco, nietypowo. Czyli tak, aby to wydarzenie na długo zostało w pamięci uczestników tej niezwykłej uroczystości. Nic więc w tym dziwnego, że organizatorzy wesel sięgają też po całkiem nowe potrawy.

Zaskakujące miejsca? Były. Nietypowe tańce, zabawy, konkursy? Były. Ciekawe, niestandardowe prezenty dla młodej pary? Były. W pogoni za zaskakującym, pozostającym w pamięci weselem organizatorzy tych imprez coraz częściej sięgają również po nietypowe dania, które goszczą na weselnych stołach.

- Jeszcze kilkanaście lat temu wszystko było standardowe. Schabowy, bigos, rosół, golonka, flaki, galaretka oraz oczywiście wódka. Teraz jednak to się mocno zmienia. Klienci coraz częściej windują wymagania jeśli chodzi o dania na stołach weselnych. Zaczynają się pojawiać owoce morza, ciekawie przyrządzone warzywa. Natomiast od jakiegoś czasu prawdziwym hitem są ciekawie przyrządzone ślimaki – mówi przedstawiciel jednego z domów weselnych w Polsce.

Dania ze ślimaków, choć bardziej popularne w krajach Europy Zachodniej i Południowej, szturmem zaczynają podbijać również podniebienia Polaków. Szczególnie, jako jeszcze nieco egzotyczne i ekskluzywne dania na różnych uroczystościach i przyjęciach.

- Coraz częściej przygotowuję na różnych przyjęciach, spotkaniach biznesowych czy również weselach potrawy ze ślimaków. Klienci je cenią za deliktany smak i rozmaitość potraw – mówi kucharz jednej z bardziej popularnych restauracji w Warszawie. – Ślimaki wybieram zawsze starannie. Cenię te dostarczane przez firmę PSH. Zwłaszcza, że można je kupić w większości dużych sklepów spożywczych, gotowe do przyrządzenia, w puszkach.

Organizatorzy tego typu wydarzeń, jakimi są wesela, poszukują cały czas nowych smaków, które zapewnią całkiem inne, niespotykane wrażenia smakowe. Jednocześnie podawane przekąski czy dania nie mogą być ciężko strawne. W końcu mamy się przecież świetnie bawić do białego rana!

Mięso ślimaka idealnie nadaje się, jako danie na wszelkiego rodzaju przyjęcia. Jego ekskluzywny smak oraz wymiar z pewnością zachwyci wszystkich uczestników ważnego wydarzenia. Dania z mięsa ślimaka wprost idealnie pasują do lampki dobrego wina, podkreślając jego smak. Ponadto mięso tego mięczaka przechodzi smakiem i zapachem stosowanych dodatków, więc możemy komponować z niego wiele wspaniałych, ekskluzywnych potraw. 

- Świetnie sprawdza się również, jako składnik drobnych przekąsek, jak i podstawa dań głównych. Najczęściej dania ze ślimaków podawane są z bagietką. Często spotykamy je, jako przekąska w muszli z dodatkiem masła czosnkowego czy w formie koreczków – mówi kucharz z jednej w warszawskich restauracji.

Samo hasło, że na weselu są podawane dania ze ślimaków, już powoduje zaciekawienie czy nawet ekscytację smakiem, znanym z najlepszych europejskich restauracji. Warto więc wypróbować dania z mięsa ślimaka, nawet jako alternatywę dla wszelkiego rodzaju sushi czy krewetek, które goszczą w menu wielu firm cateringowych.

Jak się okazuje, także Państwo Młodzi chwalą sobie ślimaki, które pojawiły się na weselu, jako jedno z głównych dań.

- Zastanawialiśmy się nad daniami na nasze wesele. Chcieliśmy mieć coś oryginalnego, zaskakującego. Co będą pamiętali nasi goście – mówi Karolina z Katowic. – Mąż niedawno kupił ślimaki PSH w jednym ze sklepów E.Leclerc. „Może ślimaki na początek?” – zapytał mnie, kiedy jedliśmy te mięczaki na kolację. Czemu nie! Kucharze bez problemu je przyrządzili. A jakie było zaskoczenie wśród gości. Jak to? Ślimaki? Fuj! Jednak kiedy spróbowali, nie mogli przestać jeść. To było naprawdę zabawne przeżycie. Kiedy spotykamy się po wielu miesiącach ze znajomymi, pytają mnie właśnie…o ślimaki. Gdzie je kupiłam. Jakiej firmy? To były ślimaki PSH w puszkach. Takie kazał mój mąż przygotować kucharzom. Jarek wiele lat przebywał we Francji na kontrakcie. Jadał tam różne ślimaki, jednak te firmy PSH chwalił sobie najbardziej. Co zabawne, to polskie ślimaki, kupione u nas, w Katowicach. A na weselu zapachniało Paryżem!

Jeśli chcesz więc, aby Twoje wesele naprawdę było oryginalne, zaskakujące, nietypowe, zapadające w pamięć, zadbaj również o potrawy na stole weselnym. Wypróbuj dania ze ślimaków. Sam się przekonasz, jak bardzo pozytywnie smakowo zaskoczysz swoich gości, a Twoje wesele będzie miało naprawdę ekskluzywny charakter.

Autor wpisu: Polish Snail Holding

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.