Wino, ślimaki i śpiew - ekskluzywne połączenie smaków...

Data wpisu: 16.06.2016
Zdjęcie główne #16 - Wino, ślimaki i śpiew - ekskluzywne połączenie smaków...

Wino, ślimaki i śpiew - ekskluzywne połączenie smaków...

 

Wino już od wieków uważane jest, za wyjątkowy, szlachetny trunek, który pieści zmysły naszego podniebienia. Doceniają je koneserzy dobrego smaku, którzy chętnie łączą wino właśnie ze ślimakami. Dlaczego tak się dzieje?

Ślimaki i wino są ze sobą nierozerwalnie związane od wieków. Takie połączenie to kwintesencja wspaniałego, oryginalnego smaku - wspaniałego trunku i delikatnego mięsa ślimaka. Docenia to wielu wybitnych znawców kulinariów.

Dlaczego wino i ślimaki są więc tak często zestawiane razem? Wśród wielu przepisów dotyczących przyrządzania potraw ze ślimaków, wiele z nich zawiera również wino. Mięso idealnie wręcz przechodzi smakiem tego, z czym jest przyrządzane. Potrawy ze ślimaków, odpowiednio przygotowane, stanowią wspaniały dodatek do lampki dobrego, czerwonego wina.

Nic więc dziwnego, że w najlepszych francuskich restauracjach, klienci zamawiając wino, spożywają także ślimaki. Ślimaki i wino - to synonim ekskluzywnej kuchni na cały świecie i wspaniałych doznań kulinarnych, dla wszystkich, którzy cenią sobie oryginalny smak luksusu.

Teraz ten smak można również poznać w Polsce. W najlepszych restauracjach w naszym kraju ślimaki są już stałym elementem menu. Można je również kupić w wielu winiarniach. To po pokazuje, że również znawcy win i ich sprzedawcy doceniają smak ślimaka.

Dzięki firmie Polish Snail Holding, która sukcesywnie wprowadza do naszych sklepów ślimaki w puszkach pod nazwą "Escargot - ślimak w sosie własnym", teraz każdy może skosztować to danie podane razem z winem.  

- Produkując najlepsze ślimaki na rynku i doceniając nierozerwalne współistnienie wina i ślimaków, odwiedziliśmy wiele winnic i producentów win, w celu zapoznania się z ich ofertą i dokonania kulinarnych eksperymentów - idealnego połączenia smaku wina i ślimaków- mówi.... -  Byliśmy w najnowocześniejszej i jednej z największych winnic i producenta win w Macedonii, w firmie Stobi. Wszystko po to, aby upewnić się, że dostarczamy najlepsze ślimaki na rynku, które idealnie będą komponowały się smakowo z najlepszymi winami.

Autor wpisu: Polish Snail Holding

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.