Wkrótce pojawią się kosmetyki na bazie śluzu ze ślimaków

Data wpisu: 16.06.2016
Zdjęcie główne #65 - Wkrótce pojawią się kosmetyki na bazie śluzu ze ślimaków

Polish Snail Holding, lider w branży hodowli oraz dostarczaniu gotowych produktów spożywczych ze ślimaków wprowadzi wkrótce na rynek linię kosmetyków na bazie śluzu ślimaków. Firma pozyskała dotację z Unii Europejskiej na testowanie i wdrożenie tego produktu.

Odbiorcami śluzu ślimaków są głównie duże laboratoria oraz koncerny kosmetyczne i farmaceutyczne. Pozyskiwanie śluzu ze ślimaków nie powoduje obrażeń ciała zwierząt i jest dla nich całkowicie bezpieczne. Zapotrzebowanie na śluz ślimaków wzrasta w tempie kilkuset procent rocznie. Śluz ze ślimaków znalazł szerokie zastosowanie w kosmetyce oraz medycynie. Wytwarzane są z niego maści oraz kremy hypoalergiczne.

Dlatego lider w branży hodowli i dostarczania gotowych produktów spożywczych ze ślimaków – firma Polish Snail Holding chce w najbliższym czasie wprowadzić linię kosmetyków na bazie dodatku ze śluzu ślimaków. Pomóc w tym ma Unia Europejska.

- Polish Snail Holding pozyskał środki unijne na przeprowadzenie analizy rynku produktów kosmetycznych z dodatkiem śluzu pozyskanego ze ślimaka w kraju i za granicą. Określimy wielkości tego rynku oraz opracujemy odpowiednie kanałów dotarcia do potencjalnych klientów – mówi Damian Gajewski, prezes Polish Snail Holding.

Napisali o nas:

http://wgospodarce.pl/informacje/16072-elblaska-firma-bedzie-produkowala-kosmetyki-na-bazie-sluzu-ze-slimakow

http://info.elblag.pl/37,38115,Elblaska-firma-chce-produkowac-kosmetyki-na-bazie-sluzu-ze-slimakow.html

Autor wpisu: Polish Snail Holding

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.