PSH bada śluz ślimaków pod kątem firm kosmetycznych

Data wpisu: 16.06.2016
Zdjęcie główne #96 - PSH bada śluz ślimaków pod kątem firm kosmetycznych

Śluz ślimaków cieszy się coraz większym zainteresowaniem firm z branży kosmetycznej, które na jego bazie przygotowują serie produktów. Polish Snail Holding prowadzi obecnie zaawansowane badania w kierunku pozyskiwania jak najlepszej jakości tej substancji, dla przedsiębiorstw tej branży.

Elbląska spółka Polish Snail Holding intensywnie pracuje nad pozyskaniem najlepszej jakości śluzu ślimaków, aby zaspokoić coraz bardziej rosnące zapotrzebowanie rynku kosmetycznego na tą substancję.

- Obecnie jesteśmy na etapie pobierania śluzu naszych ślimaków i przekazywaniu do współpracującego z naszą firmą laboratorium. Tam śluz zostanie poddany obróbce, oczyszczeniu i przygotowaniu do dostarczenia dla firm kosmetycznych  - mówi Paweł Piwowarski, członek zarządu Polish Snail Holding w Elblągu. – Cały czas również pracujemy nas naszą linią kosmetyków, opartą o śluz ślimaków. Będziemy je produkować pod naszą marką.

Podczas procesu badawczego w laboratorium wyodrębniono trzy metody pozyskiwania śluzu ślimaków. Jak przekonują specjaliści firmy Polish Snail Holding, jeden z nich okazał naprawdę rewolucyjne efekty.

- Mogę tylko powiedzieć, że dzięki zastosowaniu tej metody, uzyskujemy prawie do 90 procent więcej substancji czynnej śluzu niż stosując tradycyjne metody. Podkreślam, że dzieje się to bez krzywdy dla samych ślimaków – dodaje Paweł Piwowarski. 

Co to oznacza? Przede wszystkim to, że kosmetyki i medykamenty tworzone na bazie śluzu ślimaków przez firmę Polish Snail Holding będą posiadały największą ilość tych substancji czynnych na rynku.

- Badaliśmy również kilka obecnych już na rynku produktów kosmetycznych na bazie śluzu ślimaka. Stwierdziliśmy, że w wielu przypadkach tych substancji była znikoma ilość lub w ogóle nie występowały – mówi Damian Gajewski, prezes firmy Polish Snail Holding. – Nasze produkty będą zawierały największą ilość substancji czynnych śluzu ślimaka. Będą mogły być więc wykorzystywane nie tylko przy tworzeniu kosmetyków ale również przez przemysł farmaceutyczny. 

Zapotrzebowanie na śluz ślimaków wzrasta w tempie kilkuset procent rocznie. Śluz ze ślimaków znalazł szerokie zastosowanie w kosmetyce oraz medycynie. Wytwarzane są z niego maści oraz kremy hypoalergiczne.

Śluz ślimaka stanowi naturalną i zbilansowaną kompozycję substancji koniecznych dla inicjowania i podtrzymywania procesów naprawczych skóry. Jest przede wszystkim bogaty w proteiny będące podstawowym budulcem komórek nabłonkowych. Stymuluje on produkcję kolagenu i elastyny w macierzy komórkowej, przez co wspomaga odnowę tkanki skórnej, jak również zmiękcza istniejące blizny powodując ich spłycanie. Dodatkowo, bogactwo antyoksydantów eliminuje wolne rodniki odpowiedzialne za niszczenie komórek i w efekcie starzenie skóry. Kolejnym niezwykle cennym składnikiem śluzu ślimaka jest kwas hialuronowy, który skutecznie walczy z istniejącymi już efektami starzenia, ponieważ posiada własność wiązania i zatrzymywania cząsteczek wody w komórkach zapewniając tym samym odpowiednie nawilżenie skóry.

Dlaczego śluz ślimaka jest tak skuteczny i w czym tkwi jego fenomen?

Naturalny filtr UV absorbuje szkodliwe promieniowanie słoneczne, chroniąc skórę przed jego szkodliwym działaniem i fotostarzeniem. Śluz ślimaka posiada również substancje aktywne, które pełnią zasadniczą rolę w leczeniu trądziku, a są to naturalny antybiotyk niwelujący bakterie trądzikowe oraz kwas glikolowy odpowiedzialny za prawidłowe procesy złuszczania martwego naskórka. Substancję pomocniczą stanowi alantoina, która łagodzi podrażnienia i przyspiesza proces gojenia się już istniejących zmian.

Najnowsze badania dermatologiczne nad leczeniem trądziku wykazują, że bezpośrednią przyczyną jego powstawania nie jest sama obecność bakterii trądzikowych, ale zaburzenia w procesie złuszczania naskórka, stąd niezwykle ceniona w śluzie ślimaka jest właśnie zawartość kwasu glikolowego. Żaden kosmetyk obecny na rynku nie posiada tak optymalnie zbilansowanego składu, który umożliwia wyeliminowanie aż tylu problemów skórnych jednocześnie i w tak szybkim czasie. Naukowcy potwierdzają, że skuteczność jego działania jest widoczna po 2 miesiącach, aczkolwiek pierwszymi efektami można cieszyć się już po 2 tygodniach.

W wyniku badań dowiedziono, że śluz ślimaka daje widoczne efekty w leczeniu chorób skóry takich jak: trądzik, rozszerzone pory i zaskórniki oraz przebarwienia i blizny, a ponadto zapobiega starzeniu się skóry i utrzymuje odpowiedni poziom nawilżenia.

 

Polish Snail Holding

ul. Stanisława Sulimy 1, 82-300 Elbląg

email:biuroprasowe@polishsnailholding.com,

www.polishsnailholding.com

Autor wpisu: Polish Snail Holding

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.