Sezon był udany. PSH podsumowuje skup ślimaków

Data wpisu: 01.02.2019
Zdjęcie główne #193 - Sezon był udany. PSH podsumowuje skup ślimaków

Polish Snail Holding – europejski lider w hodowli ślimaków prowadzi skup wyhodowanych okazów. Właściciele PSH oceniają, że był to bardzo udany sezon. Wskazują również, że z roku na rok wzrasta zapotrzebowanie na mięso tych zwierząt. To okazja dla osób, które chcą zająć się hodowlą tych zwierząt.

Hodowla ślimaków niczym nie różni się od typowej działalności rolniczej. Tu również mamy do czynienia z hodowlą zwierząt. Dlatego ta branża zależna jest w dużej mierze od warunków pogodowych. Te w tym roku były bardzo dobre dla ślimaków.

- Rok oceniamy generalnie pozytywnie. To był dobry sezon dla hodowców ślimaków – ciepła wiosna i gorące lato. Jeśli hodowcy stosowali się do naszych wytycznych udało im się wyhodować odpowiedniej wielkości zwierzęta, które zostały przez nas skupione – mówi Damian Gajewski, prezes spółki PSH w Elblągu. - Nasza firma, jako jedyna w Polsce, posiada sieć własnych hodowli, skup oraz technologię przetwarzania mięsa ślimaka w gotowy produkt do zakupu w sklepach.

Damian Gajewski wskazuje, że cały czas zwiększa się na rynku zapotrzebowanie na mięso ślimaków.

-Mimo, że sukcesywnie wzrasta ilość hodowców współpracujących z PSH, nadal nie jesteśmy w stanie w pełni zaspokoić zapotrzebowania rynku i wszystkich kontrahentów – dodaje Gajewski. – To zaś oznacza, że ciągle czekamy na kolejne osoby zainteresowane rozpoczęciem hodowli ślimaków. Nadal jest zapotrzebowanie i zbyt na ten produkt.

PSH zawsze starannie dobiera jakość swoich produktów, poprzez ścisłą współpracę z hodowcami.

- Ślimaki hodowlane, znajdują się pod naszą pełną kontrolą. Są odżywiane wysoko wartościową, zdrową dla zwierząt paszą, bytują w sprawdzonym i czystym środowisku, identycznym, jak naturalne. Stosując sprawdzone metody hodowlane firmy Polish Snail Holding, jesteśmy w stanie zapewnić najwyższą jakość mięsa ślimaka –dodaje Paweł Piwowarski z firmy PSH. – Naszym hodowcom zapewniamy profesjonalny cykl szkoleń teoretycznych i praktycznych oraz pełne wsparcie doradcze w czasie prowadzenia hodowli.

Firma przekazuje również swoim hodowcom autorski system hodowli ślimaków, który pomaga w osiągnięciu sukcesu w tej działalności.

Polish Snail Holding z Elbląga działa na terenie całej Polski oraz Europy Wschodniej. Firma stawia na jak najlepszą jakość mięsa hodowanych zwierząt. Dbając jednocześnie o ekologiczne sposoby prowadzenia hodowli ślimaków.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.