Polskie ślimaki chcą podpić rynek w Nigerii i Korei.

Data wpisu: 16.06.2016
Zdjęcie główne #18 -   p.piwowarski@polishsnailholding.com Polskie ślimaki chcą podpić rynek w Nigerii i Korei.
http://www.portalspozywczy.pl/mieso/wiadomosci/polskie-slimaki-chca-wyprzedzic-konkurencje,102954.html

Nigeria i Korea Południowa to dwa kraje, które zamierza podbić elbląska firma Polish Snail Holding - producent gotowych do spożycia ślimaków w Polsce.

Ślimaki coraz częściej goszczą na talerzach w wielu krajach całego świata. Mięso tych zwierząt zdobywa coraz większą rzeszę wielbicieli oryginalnych smaków i zdrowego odżywiania.

Mięso tych mięczaków charakteryzuje się stosunkowo dużą zawartością dobrej jakości białka (15%), przy jednoczesnej niskiej zawartości tłuszczu (2,4%), z czego 75% stanowią nienasycone kwasy tłuszczowe: kwas linolowy i kwas linolenowy. Największą część stanowi woda (80%). Chude mięso ślimaków zawiera też sporo wapnia, potasu, magnezu, miedzi, cynku i selenu. Wartość energetyczna 100 gramów ślimaków (bez muszelek) wynosi 90 kcal (377 kJ). 

W Polsce Polish Snail Holding zajmuje się produkcją gotowego do spożycia mięsa ślimaków, które można kupić w puszkach w wielu sieciach handlowych, np. - Selgros, Makro, Piotr i Paweł. Firma współpracuje z wyspecjalizowaną grupą ponad 200 hodowców z całej Polski, od których skupuje ślimaki, przetwarza je według ścisłych norm oraz przygotowuje do sprzedaży.

Polish Snail Holding nie tylko skupia się na sprzedaży ślimaków w Polsce i w Europie. W planach firmy jest również ekspansja na rynki w Nigerii i Korei Południowej. - W Nigerii ślimaki to właściwie danie narodowe. Coraz większa ilość tych zwierząt jest tam spożywanych. Problem polega jednak na tym, że w tym kraju nie istnieje rynek skupu i sprzedaży gotowych do spożycia ślimaków. Nigeria obecnie mocno się rozwija i zapotrzebowanie na gotowe do spożycia mięso tych rośnie. Jest to zarówno danie narodowe, jak i bardzo ekskluzywne - wyjaśnia Paweł Piwowarski, z firmy Polish Snail Holding. - Na razie możemy powiedzieć, że rozmowy są na zaawansowanym poziomie.
Polish Snail Holding obecnie jest na etapie badania możliwości wejścia do Nigerii z własną produkcją gotowych do spożycia ślimaków w puszkach.

Afryka to nie jedyny zagraniczny kierunek rozwoju Polish Snail Holding. Firma wprowadza właśnie swoje produkty na rynek Korei Południowej.
- Podpisaliśmy umowę z firmą, która będzie zaopatrywała w nasze ślimaki sieci handlowe w Korei Południowej - informuje Paweł Piwowarski -

Autor wpisu: Polish Snail Holding

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.