Żywienie ślimaków ma duży wpływ na powodzenie hodowli

Data wpisu: 16.06.2016
Zdjęcie główne #79 - Żywienie ślimaków ma duży wpływ na powodzenie hodowli

Powodzenie każdej hodowli ślimaków zależy od bardzo wielu czynników. Jednym z nich, jednak bardzo istotnym jest żywienie tych zwierząt. Bowiem od jakości podawanego pokarmu zależy szybki i odpowiedni wzrost ślimaków.

Aby hodowla ślimaków była opłacalna, przynosiła hodowcom zyski, ślimaki muszą prawidłowo i szybko rosnąć, aby osiągnąć rozmiar odpowiedni do przyjęcia do skupu. Dlatego bardzo ważna jest odpowiednia pasza, którą podajemy ślimakom w czasie tuczu.

- Towarowa hodowla ślimaków różni się znacznie od hodowli hobbystycznej, na własne potrzeby – mówi Damian Gajewski, prezes spółki Polish Snail Holding, lidera w hodowli i produkcji gotowych do spożycia produktów z mięsem ślimaków. – Musimy osiągnąć szybki i odpowiedni wzrost ślimaków na danym zagęszczeniu terenu. Aby to zagęszczenie było odpowiednie, ślimaki muszą otrzymać specjalnie przygotowaną paszę, zawierającą wszystkie niezbędne składniki, które pomogą w osiągnięciu pożądanego wzrostu hodowanych zwierząt.

Polish Snail Holding przygotowuje własną paszę dla ślimaków hodowlanych, odpowiednio zbilansowaną pod kątem osiągnięcia jak najlepszego przyrostu ślimaków w szybkim tempie. Pasza ta oparta jest na latach doświadczeń i współpracy z naukowcami i technologami żywienia oraz na doświadczeniach empirycznych firmy Polish Snail Holding.

- Nasza pasza to efekt kilkunastu lat doświadczeń w hodowli ślimaków. Zdobyliśmy olbrzymie doświadczenie prowadząc od 9 lat, z sukcesami, setki hodowców kontraktacyjnych i nadzorując ich hodowle – mówi Damian Gajewski. – Współpracujemy ściśle z firmą, która specjalnie dla nas przygotowuje profesjonalną, zoptymalizowaną pod efektywną hodowlę, paszę dla ślimaków. Wszystko po to, aby nasi hodowcy otrzymywali najlepsze możliwe rozwiązania w kwestii hodowli ślimaków.

Bardzo ważne jest to, jaką paszą będziemy karmili ślimaki hodowlane. Od tego bowiem zależy nie tylko odpowiedni wzrost ślimaków, ale także najwyższa jakość mięsa tych zwierząt.

 

http://nowoczesnafarma.pl/Zywienie-slimakow-ma-duzy-wplyw-na-powodzenie-hodowli.html#.VZ5qAnivI2J

 

Polish Snail Holding

Polish Snail Holding jako jedyna firma w Polsce oferuje hodowcom ślimaki w pełni spełniające wszystkie wymogi przetwórni i produktów PSH, pod względem jakości mięsa, kalibracji, wielkości i gramatury. Materiał zarodowy gwarantuje najlepsze wyniki w reprodukcji.

PSH Polish Snail Holding jest jedyną spółką w Polsce zajmującą się kompleksowo hodowlą, szkoleniami z zakresu chowu i hodowli ślimaka, opieką nad grupami hodowlanymi, koordynacją, badaniami naukowymi, handlem oraz przetwórstwem ślimaka Helix aspersa maxima.

Opracowanie własnej, nowoczesnej technologii uboju i obróbki mięsa a także jego puszkowania, stały dostęp do najwyższej jakości, hodowanych ekologicznie ślimaków z setek hodowli partnerskich w Polsce i za granicą, pozwala oferować odbiorcom najwyższej jakości towar przez cały rok.

Polish Snail Holding
ul. Stanisława Sulimy 1, 82-300 Elbląg
email:biuroprasowe@polishsnailholding.com,
www.polishsnailholding.com

Autor wpisu: Polish Snail Holding

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.