PSH szkoli najlepszych hodowców ślimaków na świecie

Data wpisu: 19.01.2019
Zdjęcie główne #192 - PSH szkoli najlepszych hodowców ślimaków na świecie

To nie jest banał, ani czcze przechwałki. Elbląska firma Polish Snail Holding prowadzi cykliczne szkolenia w zakresie technik hodowli ślimaków, z których korzystają hodowcy, nie tylko z Polski, ale też z całego świata. Wiedza specjalistów PSH jest doceniana w wielu krajach.

Ślimaki to bardzo wrażliwe zwierzęta, szczególnie na temperaturę, wilgotność, teren w którym bytują oraz pokarm, którym się je karmi. O powodzeniu hodowli i konkretnych zyskach decyduje więc bardzo wiele czynników, które należy dobrze poznać i zrozumieć.

Od wielu lat, w Polsce szkolenia z zakresu hodowli ślimaków organizuje Polish Snail Holding. Firma, związana współpracą na polu badań tych zwierząt z Polską Akademią Nauk, prowadzi najbardziej profesjonalne szkolenia dla hodowców. Z tych zajęć korzystają jednak nie tylko Polacy, ale także hodowcy praktycznie z całego świata.

- Od wielu lat profesjonalnie szkolimy hodowców z Polski, Litwy, Łotwy, Ukrainy, Cypru, Nigerii, Chin czy Republiki Południowej Afryki – mówi Paweł Piwowarski z firmy Polish Snail Holding. – Szkolenia prowadzimy praktycznie cały rok, często co 14 dni. Odbywają się w naszej siedzibie głównej w Elblągu oraz w centrali południe, pod Opolem, gdzie posiadamy specjalistyczną, modelową, wzorcową hodowlę ślimaków.

Szkolący się hodowcy otrzymują na początek olbrzymią dawkę wiedzy teoretycznej, przedstawianej za pomocą technik multimedialnych – filmów, zdjęć, wizualizacji. Następnie zaś uczestniczą w zajęciach praktycznych, na terenie hodowli Polish Snail Holding.

- Tam przechodzą każdy etap związany z hodowlą tych zwierząt, poznają wszystkie tajniki naszej firmy, nasze patenty, usprawnienia, rozwiązania wielu problemów. Można powiedzieć, że otrzymują potężną, kompleksową, profesjonalną wiedzę, do której dochodziliśmy przez wiele lat, korzystając również z badań naukowców z Polskiej Akademii Nauk – mówi Paweł Piwowarski. - Przygotowujemy naszych hodowców do tego, aby działalność przyniosła im jak największe zyski.

– Gwarantujemy, że chętni, którzy do nas się zgłoszą, zostaną objęci kompleksowym programem szkoleniowym, teoretycznym i praktycznym, dzięki któremu poznają wszystkie aspekty związane z opłacalną hodowlą ślimaków. Nowym hodowcom objaśnimy zasady obsługi stołu reprodukcyjnego, prawidłowego podawania paszy, przygotowywania różnych mieszanek ziemi do składania jaj, technik testowania wilgotności ziemi, wydobywaniem i przekładaniem jaj do inkubacji – dodaje Damian Gajewski, prezes Polish Snail Holding.

Takie szkolenia trwają z reguły 3-4 dni. Jednak po ich zakończeniu Polish Snail Holding nadal wspiera swoich hodowców. Firma nadal służy pomocą oraz fachowym doradztwem. Prowadzi również wewnętrzną stronę internetową, na której zamieszczane są wszystkie ważne dla hodowców informacje i porady.

Polish Snail Holding cały czas stara się wprowadzić do Polski i upowszechnić modę na spożywanie ślimaków. Stąd niezwykła dbałość o najwyższą jakość uzyskiwanego mięsa tych zwierząt. Dlatego firma przekazuje hodowcom swoją wiedzę i uczy najlepszej technologii hodowli ślimaków.

- Nasza wiedza poparta jest wieloletnim doświadczeniem w hodowli ślimaków – teoretycznym i praktycznym. Zdobyliśmy olbrzymie doświadczenie prowadząc od 9 lat, z sukcesami, setki hodowców kontraktacyjnych i nadzorując ich hodowle. Szkolenia prowadzimy właśnie po to, aby osoby, które dopiero chcą zacząć swoją biznesową przygodę z hodowlą ślimaków, wiedziały jak rozpocząć taką działalność – dodaje Paweł Piwowarski z firmy Polish Snail Holding. – Hodowcom oferujemy ślimaki z naszej specjalnej linii genetycznej, które zapewniają odpowiedni wzrost, doskonałą jakość mięsa i bardzo dobrą rozrodczość, oraz przygotowujemy  do samodzielnego prowadzenia tego biznesu.

Polish Snail Holding usprawniło hodowlę ślimaków w Polsce, nadając temu przedsięwzięciu odpowiednio wysokie standardy produkcji.

- Wszyscy nasi hodowcy otrzymują ten sam materiał zarodowy, te same rośliny do wysiania, takie same pasze dla ślimaków. Cała hodowla odbywa się pod czujnym nadzorem Polish Snail Holding. To jeden, wspólny, sprawdzony i najlepszy model biznesowy w tej branży – mówi Damian Gajewski.

Co o szkoleniach mówią sami hodowcy współpracujący z firmą Polish Snail Holding?

Marcin: - Wybrałem firmę Polish Snail Holding do współpracy, ponieważ jest najbardziej wiarygodna. Dużo informacji znalazłem w internecie. Szkolenia bardzo ciekawe i pomocne. Szczególnie jeśli chodzi o odpowiedni dobór ziemi do hodowli i paszy dla ślimaków.

Justyna: - Wraz z zakończeniem szkolenia, cały czas mam dobry kontakt z PSH. Wiele potrzebnych informacji otrzymuję przez stronę internetową. Szkolenie było ciekawe i bardzo pomocne.

Wiktor: - Interesowały mnie takie szczegóły, jak ilość potrzebnej powierzchni ziemi do hodowli oraz informacje o hodowli pod folią. Wszystkiego dowiedziałem się w sposób wyczerpujący. Bardzo dobry kontakt z prowadzącymi szkolenie.

Robert: - Interesowały mnie koszty oraz zyski z hodowli ślimaków. Specjaliści Polish Snail Holding dokładnie mi to wytłumaczyli oraz pokazali cały model biznesowy tego przedsięwzięcia. Jestem bardzo zadowolony.

Polish Snail Holding

Polish Snail Holding jako jedyna firma w Polsce oferuje hodowcom ślimaki w pełni spełniające wszystkie wymogi przetwórni i produktów PSH, pod względem jakości mięsa, kalibracji, wielkości i gramatury. Materiał zarodowy gwarantuje najlepsze wyniki w reprodukcji.

PSH Polish Snail Holding jest jedyną spółką w Polsce zajmującą się kompleksowo hodowlą, szkoleniami z zakresu chowu i hodowli ślimaka, opieką nad grupami hodowlanymi, koordynacją, badaniami naukowymi, handlem oraz przetwórstwem ślimaka Helix aspersa maxima.

Opracowanie własnej, nowoczesnej technologii uboju i obróbki mięsa a także jego puszkowania, stały dostęp do najwyższej jakości, hodowanych ekologicznie ślimaków z setek hodowli partnerskich w Polsce i za granicą, pozwala oferować odbiorcom najwyższej jakości towar przez cały rok.

Polish Snail Holding
ul. Stanisława Sulimy 1, 82-300 Elbląg
email:biuroprasowe@polishsnailholding.com,
www.polishsnailholding.com

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.