Ślimaki wyrosły szybciej. „To może być dobry sezon”

Data wpisu: 19.09.2019
Zdjęcie główne #216 - Ślimaki wyrosły szybciej. „To może być dobry sezon”

Polish Snail Holding, lider w hodowli i produkcji mięsa ślimaków w Europie, szykuje się do skupu tych zwierząt od współpracujących hodowców. Tymczasem wiele wskazuje na to, że może to być bardzo dobry sezon dla tej odmiany hodowli zwierząt.

- Nasi hodowcy, którzy przekazują pierwsze informacje ze swoich ferm hodowlanych wskazują, że ich ślimaki osiągnęły docelową wielkość w szybszym niż zakładany terminie – mówi Damian Gajewski, prezes zarządu spółki PSH, największej w Europie firmie zajmującej się hodowlą i skupem ślimaków.

Ten sezon dla branży hodowli tych zwierząt może być więc wyjątkowo dobry.

- Trzy tygodnie wcześniej hodowcy zgłaszają nam gotowość do przywozu ślimaków do skupu – dodaje Gajewski. – To dobry prognostyk. Dlatego przygotowujemy się do skupu wyhodowanych zwierzęt od naszych partnerów wcześniej niż początkowo zakładaliśmy.

Skup ślimaków w Polish Snail Holding ma potrwać do 30 listopada br.

Jednocześnie Damian Gajewski przypomina, że przed hodowcami jeszcze jedno ważne zadanie.

- Ślimaki trzeba wysuszyć przed przywiezieniem do skupu. Zwierzęta nie mogą być wilgotne – dodaje prezes PSH. – Nasi hodowcy wiedzą, jak to robić. Mamy tu specjalnie wdrożoną procedurę.

Jak wskazuje Damian Gajewski, jeśli pogoda nadal będzie dobra, nie wystąpią żadne gwałtowne i obfite ulewy, skup ślimaków na pewno rozpocznie się wcześniej.

O hodowli ślimaków z Polish Snail Holding przeczytasz również tu:

https://polishsnailholding.com/aktualnosci-firma,ac99/psh-oferuje-sprawdzony-model-biznesowy,214

Polish Snail Holding -największa i jedyna firma w Polsce skupująca ślimaki od hodowców, przetwarzająca je na produkty, które są rzeczywiście dostępne na rynku. Współpracuje i szkoli setki hodowców ślimaków z Polski i Europy.

PSH to firma innowacyjna, która stale i na bieżąco prowadzi specjalistyczne badania nad procesem hodowli ślimaków i jego usprawnianiem, przetwarzaniem mięsa tych zwierząt w gotowe do spożycia produkty oraz produktowym zastosowaniem śluzu tych zwierząt (pod marką Molluscoo). Uzyskiwany przez PSH śluz jest jakościowo najlepszy na polskim rynku.

Firma wielokrotnie nagradzana za swą działalność biznesową: "Odkrycie Roku 2017", "Dobra Marka 2018 Jakość*Zaufanie*Renoma", "Żagle Warmii i Mazur- Najlepszy produkt i usługa".

Nominacje w kategoriach: "Ambasador Innowacyjności", "Orzeł Polskiej Przedsiębiorczości 2019","Firma Roku 2019", "Polska Nagroda Innowacyjności 2019".

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.