PSH wsparło budowę Domu Pod Cisem

Data wpisu: 18.09.2019
Zdjęcie główne #215 - PSH wsparło budowę Domu Pod Cisem

PSH jest spółką odpowiedzialną społecznie. To oznacza, że elbląska spółka stara się wspierać te lokalne inicjatywy, które służą pozytywnie społeczeństwu miasta i regionu. Dlatego podjęto decyzję o wsparciu finansowym budowy Domu Pod Cisem.

- Cieszymy się, że inwestycja dobiegła końca i będzie służyła wszystkim mieszkańcom Elbląga i najbliższych okolic. Dziękujemy za zaproszenie na oficjalne otwarcie – mówi Damian Gajewski, prezes spółki Polish Snail Holding w Elblągu.

Warto również dodać, że PSH chętnie angażuje się we wspieranie utalentowanej sportowo młodzieży sponsorując lokalne zawody sportowe w mieście.

Polish Snail Holding -największa i jedyna firma w Polsce skupująca ślimaki od hodowców, przetwarzająca je na produkty, które są rzeczywiście dostępne na rynku. Współpracuje i szkoli setki hodowców ślimaków z Polski i Europy.

PSH to firma innowacyjna, która stale i na bieżąco prowadzi specjalistyczne badania nad procesem hodowli ślimaków i jego usprawnianiem, przetwarzaniem mięsa tych zwierząt w gotowe do spożycia produkty oraz produktowym zastosowaniem śluzu tych zwierząt (pod marką Molluscoo). Uzyskiwany przez PSH śluz jest jakościowo najlepszy na polskim rynku.

Firma wielokrotnie nagradzana za swą działalność biznesową: "Odkrycie Roku 2017", "Dobra Marka 2018 Jakość*Zaufanie*Renoma", "Żagle Warmii i Mazur- Najlepszy produkt i usługa".

Nominacje w kategoriach: "Ambasador Innowacyjności", "Orzeł Polskiej Przedsiębiorczości 2019","Firma Roku 2019", "Polska Nagroda Innowacyjności 2019".

Dom Pod Cisem

Przed wojną działały tu mydlarnia i zakład kamieniarski, po jej zakończeniu mieściły się magazyny oraz tapicernia. Później ten budynek przemysłowy z początku XX w., zlokalizowany przy ul. Stawidłowej, niszczał przez wiele lat.

Dopiero Elbląskie Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Pozarządowych dostrzegło jego potencjał i postanowiło działać. Rok temu rozpoczęła w tym miejscu budowa Domu pod Cisem, który jest już gotowy (koszt to ok. 4,5 mln zł, z czego 2,9 mln zł to środki unijne).

W Domu pod Cisem będzie mieściło się Centrum Integracji Społecznej (CIS) i Dom Sąsiedzki.

 

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.