Jak rozpocząć hodowlę ślimaków? Postaw na szkolenia z PSH

Data wpisu: 28.06.2020
Zdjęcie główne #241 - Jak rozpocząć hodowlę ślimaków? Postaw na szkolenia z PSH

Czy hodowla ślimaka afrykańskiego w naszym kraju może być dobrym pomysłem na opłacalny biznes? Czy warto angażować swój czas i kapitał w taką inwestycję? Specjaliści z Polish Snail Holding twierdzą, że tak. Wskazują jednak, że należy przestrzegać ściśle pewnych ważnych dla tego biznesu procedur.

Jak zostać hodowcą ślimaków?

Warto najpierw sprawdzić rynek hodowli ślimaków i poszukać firmy, która zapewni nam skup wyhodowanych zwierząt. W Polsce potentatem w tej branży jest spółka Polish Snail Holding z Elblągu. Firma współpracuje z hodowcami z Polski i Europy.

Jak wyjaśnia prezes PSH, Damian Gajewski, trzeba spełniać pewne warunki, aby na hodowli ślimaków zarabiać. Opłacalna działalność zaczyna się od uzyskania rocznie przynajmniej 10 ton tych zwierząt.

- Trzeba mieć odpowiednią ilość ziemi. Na każdą tonę ślimaków przynajmniej potrzeba powierzchni 2 arów. Niezbędne jest też pomieszczenie, w którym będzie utrzymywana stała temperatura 21 stopni C. Nie może być dostępu światła z zewnątrz. Musimy stworzyć ślimakom odpowiednie warunki do rozrodu – mówi Gajewski.

Polish Snail Holding usprawniło hodowlę ślimaków w Polsce, nadając temu przedsięwzięciu odpowiednio wysokie standardy produkcji.

- Wszyscy nasi hodowcy otrzymują ten sam materiał zarodowy, te same rośliny do wysiania, takie same pasze dla ślimaków. Cała hodowla odbywa się pod czujnym nadzorem Polish Snail Holding. To jeden, wspólny, sprawdzony model biznesowy w tej branży – mówi Damian Gajewski. - Musimy wiedzieć, co skupujemy, jaka jest tego jakość. Co sprzedamy później konsumentom.

Hodowca ślimaków musi utrzymywać na swojej fermie czystość oraz karmić ślimaki specjalnie przygotowaną paszą. To gwarantuje tym zwierzętom szybki wzrost, w krótkim czasie.

Polish Snail Holding zapewnia również swoim partnerom odpowiednie szkolenia hodowli ślimaków: teoretyczne i praktyczne.

- Oglądamy tereny oraz pomieszczenia, którymi dysponują hodowcy. Podpisujemy z nimi umowy, gwarantująca skup wyhodowanego ślimaka – mówi Gajewski.

Hodowla ślimaków. Czy jest opłacalna?

Dlaczego warunki współpracy są takie restrykcyjne? Wszystko po to, aby osiągnąć w hodowli jak najlepszy produkt. W marcu ślimaki są wybudzane, odbywa się rozmnażanie, a w październiku – listopadzie br. już skup wyhodowanego ślimaka.

– Odpowiednia technologia chowu gwarantuje, że ślimaki mają odpowiedni rozmiar i są zdrowe. Można z nich powstać produkt końcowy, który będzie można znaleźć w sklepach – dodaje Damian Gajewski. - Zapewniamy naszym hodowcom zbyt wychodowanych ślimaków.

Przeczytaj również o środkach finansowych na hodowlę ślimaków:

https://polishsnailholding.com/aktualnosci-firma,ac99/hodowla-slimakow-mozesz-siegnac-po-srodki-unijne,239

 

Czy w Polsce opłaca się hodować ślimaki?

- Polska ma bardzo dobry klimat do hodowli tych zwierząt. Ślimaki lubią właśnie takie warunki pogodowe, co gwarantuje nam ich odpowiednio szybki wzrost oraz ilość zwierząt uzyskanych podczas hodowli – wyjaśnia Damian Gajewski, prezes Polish Snail Holding w Elblągu, firmy skupiającej kilkuset hodowców w Polsce, na Ukrainie, Łotwie, Niemczech, Bułgarii, Czechach.

Nic więc dziwnego, że hodowane ślimaki z Polski podbijają kulinarne rynki nie tylko w Europie, ale i na całym świecie. 

Polish Snail Holding

Polish Snail Holding jako jedyna firma w Polsce oferuje nowym hodowcom ślimaki w pełni spełniające wszystkie wymogi przetwórni i produktów PSH, pod względem jakości mięsa, kalibracji, wielkości i gramatury. Materiał zarodowy gwarantuje najlepsze wyniki w reprodukcji. PSH Polish Snail Holding jest jedyną spółką w Polsce zajmującą się kompleksowo hodowlą, opieką nad grupami hodowlanymi, szkoleniami, koordynacją, badaniami naukowymi.

 

Kontakt:

Polish Snail Holding

Damian Gajewski i Wspólnicy Sp.jawna

ul. Stanisława Sulimy 1, 82-300 Elbląg

tel. kom +48 601 167 524

email: p.piwowarski@polishsnailholding.com

www.polishsnailholding.com

Autor wpisu: PSH

Artykuły powiązane

Hodowla ślimaków - od czego zacząć?

0
16.06.2016

Hodowla ślimaków w Polsce to jeden z najciekawszych i perspektywicznych biznesów w Polsce, przyciągający uwagę osób prowadzących działalność w różnych branżach, od produkcji rolnic...

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.