Dary od uczniów zebrane. Teraz pojadą do dzieci w Gambii

Data wpisu: 23.02.2017
Zdjęcie główne #180 - Dary od uczniów zebrane. Teraz pojadą do dzieci w Gambii

Zakończyła się już zbiórka przyborów szkolnych wśród uczniów dla dzieci z jednej z gambijskich szkół. Akcję prowadziła elbląska spółka PSH, angażując szkoły z Elbląga i powiatu elbląskiego. W te działania włączyły się również firmy oraz darczyńcy prywatni.

Przedstawiciele elbląskiej spółki Polish Snail Holding – zajmującej się pozyskiwaniem mięsa i śluzu ślimaków, postanowili pomóc ubogim dzieciom z niewielkiej wioski w Gambii. Przedstawiciele firmy przebywali tam z misją handlową i dostrzegli wielkie ubóstwo wśród tamtejszych dzieci szkolnych. W akcję pomocy postanowili włączyć uczniów szkół podstawowych.

- Zakończyliśmy już akcję zbiórki darów na terenie placówek oświatowych w Elblągu i Tolkmicku. Zebraliśmy rozmaite przybory szkolne, w tym również plecaki, które na pewno przydadzą się dzieciom w Gambii – mówi Damian Gajewski, prezes zarządu spółki PSH. – Teraz te rzeczy oczekują na spakowanie i transport do jednej ze szkół w Gambii.

Warto dodać, że w akcję zbiórki darów zaangażowały się następujące szkoły: Szkoła Podstawowa w Tolkmicku, Gimnazjum Nr 2 w Elblągu, Szkoła Podstawowa nr 14 w Elblągu, Szkoła Podstawowa nr 12 w Elblągu, Szkoła Podstawowa Samorządowa nr 6 w Elblągu, Gimnazjum nr 6 w Elblągu.

Akcję wsparło również Centrum Atletyki Grzegorza Wierzbickiego oraz osoby indywidualne.

- Wszystkim dyrektorom szkół, nauczycielom, uczniom, darczyńcom  którzy włączyli się w naszą akcję bardzo dziękujemy – mówi Damian Gajewski. – To naprawdę wspaniale obserwować, jak wiele osób zaangażowało się pomoc innym osobom, w tym przypadku dzieciom, które w tej wiosce w Gambii nie posiadają nawet podstawowych przyborów szkolnych.

 Ten charytatywny projekt ma również inny cel. Chodzi również o nawiązanie kontaktów dzieci z naszego regionu z rówieśnikami z Gambii.

- Chodzi nam głównie o to, aby uczniowie zdobyli się na empatię wobec swoich rówieśników z Afryki. By otworzyli się na inne środowisko, inne kultury, uwrażliwili na pomoc potrzebującym. Ta zbiórka to również świetna forma nawiązania kontaktów między naszymi dziećmi i uczniami z wioski w Gambii. To może być dla nich ciekawe doświadczenie – przekonuje Paweł Piwowarski ze spółki PSH.

Platformą kontaktów ma być również specjalna strona w internecie, którą w tym celu wkrótce uruchomi spółka PSH. Wkrótce w tej sprawie zostaną zaprezentowane szczegóły całej akcji.

Przedstawiciele elbląskiej spółki PSH deklarują, że mają zaufane osoby w Gambii i są przekonani, że wysłane frachtem morskim dary – przybory szkolne i komputery, trafią dokładnie do dzieci w tej niewielkiej wiosce w Afryce.

Autor wpisu: PSH

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.