Hodowla ślimaków. Rozpoczął się proces wybudzania zwierząt

Data wpisu: 16.06.2016
Zdjęcie główne #77 - Hodowla ślimaków. Rozpoczął się proces wybudzania zwierząt

Sezon hodowli ślimaków rozpoczęty. Właśnie rozpoczął się okres wybudzania tych zwierząt z zimowego snu. Pierwsi hodowcy zgłosili już także przypadki rozmnażania i składania jaj przez te zwierzęta.

Hodowcy współpracujący z firmą Polish Snail Holding, liderem w produkcji przetworzonych produktów spożywczych z mięsa ślimaka, rozpoczęli proces wybudzania ślimaków z inkubacji. To bardzo ważny moment, ponieważ wiele z tych zwierząt nie przebudza się.

- Proces wśród naszych hodowców przebiegł bardzo dobrze. Ślimaki zostały już wybudzone i w wielu hodowlach rozpoczął się okres rozrodu. Otrzymaliśmy informację od hodowców ślimaków o pojawieniu się także już pierwszych jaj. Ten proces będzie trwał około 2 miesięcy – mówi Paweł Piwowarski, biolog z firmy Polish Snail Holding. – Zawsze staramy się utrzymać kontakt z naszymi partnerami i obserwować, co dzieje się w hodowli ślimaków.

Polish Snail Holding wprowadza do Polski i upowszechnia modę na spożywanie mięsa ślimaków. Stąd niezwykła dbałość o najwyższą jakość uzyskiwanego produktu spożywczego. Dlatego firma przekazuje hodowcom swoją wiedzę i uczy najlepszej technologii hodowli ślimaków.

- Nasza wiedza poparta jest wieloletnim doświadczeniem w hodowli ślimaków – teoretycznym i praktycznym. Zdobyliśmy olbrzymie doświadczenie prowadząc od 9 lat, z sukcesami, setki hodowców kontraktacyjnych i nadzorując ich hodowle – dodaje Paweł Piwowarski z firmy Polish Snail Holding. – Hodowcom oferujemy ślimaki z naszej specjalnej linii genetycznej, które zapewniają odpowiedni wzrost, doskonałą jakość mięsa i bardzo dobrą rozrodczość, oraz przygotowujemy  do samodzielnego prowadzenia tego biznesu.

Polish Snail Holding usprawniło metodę hodowli ślimaków w Polsce, nadając temu przedsięwzięciu odpowiednio wysokie standardy produkcji.

- Wszyscy nasi hodowcy otrzymują ten sam materiał zarodowy, te same rośliny do wysiania, takie same pasze dla ślimaków. Cała hodowla odbywa się pod czujnym nadzorem Polish Snail Holding. To jeden, wspólny, sprawdzony model biznesowy w tej branży – mówi Damian Gajewski. - Musimy wiedzieć, co skupujemy, jaka jest tego jakość. Co sprzedamy później konsumentom.

Polish Snail Holding

Polish Snail Holding (PSH) jako jedyna firma w Polsce oferuje hodowcom ślimaki w pełni spełniające wszystkie wymogi przetwórni i produktów PSH, pod względem jakości mięsa, kalibracji, wielkości i gramatury. Materiał zarodowy gwarantuje najlepsze wyniki w reprodukcji.

PSH jest jedyną spółką w Polsce zajmującą się kompleksowo hodowlą, szkoleniami z zakresu chowu i hodowli ślimaka, opieką nad grupami hodowlanymi, koordynacją, badaniami naukowymi, handlem oraz przetwórstwem ślimaka Helix aspersa maxima.

Opracowanie własnej, nowoczesnej technologii uboju i obróbki mięsa a także jego puszkowania, stały dostęp do najwyższej jakości, hodowanych ekologicznie ślimaków z setek hodowli partnerskich w Polsce i za granicą, pozwala oferować odbiorcom najwyższej jakości towar przez cały rok.

 

Polish Snail Holding
ul. Stanisława Sulimy 1, 82-300 Elbląg
tel. kom +48 601 167 524
email:biuroprasowe@polishsnailholding.com,
www.polishsnailholding.com

Autor wpisu: Polish Snail Holding

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.