Masz dość wysuszonej skóry dłoni i zapachu spirytusu? Zacznij używać rewelacyjnego żelu Molluscoo!

Data wpisu: 18.09.2020
Zdjęcie główne #246 - Masz dość wysuszonej skóry dłoni i zapachu spirytusu? Zacznij używać rewelacyjnego żelu Molluscoo!

Żel biobójczy Molluscoo – skutecznie zabija wirusy, ładnie pachnie i nawilża dłonie!

Obecna sytuacja epidemiologiczna wymaga od nas wzmożonych środków ostrożności. Nie tylko powinniśmy zasłaniać twarz maseczką ale również często dezynfekować dłonie. Po to by uchronić nas samych i naszych najbliższych przed możliwości zakażenia COVID-19. Większość środków dezynfekujących ma jednak nieprzyjemny zapach spirytusu, mocno wysusza skórę dłoni oraz nie są w pełni skuteczne.

Receptę na ten problem znalazła elbląska firma PSH, właściciel marki Molluscoo.

Dezynfekcja dłoni to obecnie podstawowa ochrona, obok maseczki, przed możliwością zarażenia się COVID-19. Dlatego większość z nas nosi przy sobie niewielki pojemnik z płynem dezynfekującym.

Niszczą skórę dłoni, nie chronią przed wirusami

Jednak większość z tych specyfików nie tylko niezbyt skutecznie zabija wszelkiej maści bakterie i wirusy, ale również stosowanych na dłuższą metę mocno wysusza skórę dłoni, uszkadza naskórek a do tego ma mało przyjemny zapach spirytusu. Co powoduje, że zwłaszcza kobiety – po dezynfekcji dłoni muszą natychmiast stosować krem. W efekcie dłonie nie są odpowiednio dobrze odkażone a ich skóra nadmiernie wysuszona, popękana, z niewielkimi rankami i pachnąca…spitytusem.

Czy więc jest na rynku taki specyfik, który z jednej strony zdezynfekuje nasze dłonie, nawilży ich skórę i będzie jeszcze przyjemnie pachniał?

Taki właśnie żel, o dwojakim działaniu – biobójczym i nawilżającym skórę – wprowadziła na rynek elbląska marka Molluscoo, znana z serii doskonałych kosmetyków pielęgnujących skórę na bazie wysokiej jakości śluzu ślimaka.

Co trzeba wiedzieć o środkach do dezynfekcji dłoni?

Powinniśmy zdawać sobie sprawę, że nie każdy preparat, który kupimy w takim celu w aptece czy drogerii spełni swoje zadanie. Wszelkiej maści specyfiki sprzedawane w sklepach czy aptekach oczywiście oczyszczą nam dłonie ale niekoniecznie już pozbędziemy się dzięki nim ze skóry wirusów czy bakterii. Warto więc wiedzieć co powinniśmy wcierać w dłonie abyśmy byli bezpieczni w czasie pandemii.

Środek antybakteryjny, aby wykazywał się odpowiednią skutecznością, musi zawierać substancje o działaniu biobójczym o odpowiednim, efektywnym stężeniu. Za skuteczne i bezpieczne uważa się stężenie 60-70 procent alkoholu etylowego. Takich wartości należy szukać na opakowaniu środka dezynfekującego.

Taki właśnie specyfik wprowadziła na rynek marka Molluscoo, znany w kraju producent kosmetyków pielęgnujących na bazie najlepszej jakości śluzu ślimaka.

- Wprowadziliśmy na rynek doskonałej jakości biobójczy żel do dezynfekcji rąk zawierający alkohol o stężeniu 70 procent. Taki preparat pozwoli nam skutecznie pozbyć się wszelkiego rodzaju wirusów z naszych dłoni – mówi Damian Gajewski, prezes zarządu Grupy Polish Snail Holding z Elbląga, do której należy marka Molluscoo. – Nasz preparat przeszedł już zawansowane próby w warunkach laboratoryjnych. Jest dostępny w dwóch wariantach – większym pojemniku (500 ml) i małym opakowaniu do torebki czy kieszeni (50 ml).

Środki dezynfekujące wysuszają skórę dłoni

Środki z dużym stężeniem alkoholu mogą wysuszać skórę dłoni. Aby temu przeciwdziałać, żel biobójczy  do rąk zawierać powinien liczne substancje o działaniu pielęgnującym i zapobiegającym odwodnieniu naskórka.

- Taki właśnie środek wprowadzamy na rynek pod marką Molluscoo – informuje Damian Gajewski. – Oprócz 70 procentowego stężenia alkoholu nasz żel zawiera również liczne substancje pielęgnujące dłonie, jak środki na bazie aloesu i gliceryny. To powoduje, że nasz żel nie niszczy skóry dłoni, ładnie pachnie a przy okazji skutecznie usuwa wszelkiego rodzaju wirusy i bakterie.

Najważniejsze zalety żelu biobójczego marki Molluscoo:

  • Skutecznie eliminuje wszelkie zagrożenia wywołane przez bakterie , grzyby i wirusy w tym COVID-19,
  • Żel pozostawia na dłoniach uczucie przyjemnego odświeżenia, a dzięki zawartości soku z aloesu pielęgnuje skórę,
  • 70 procentowe stężenie alkoholu etylowego,
  • posiada przyjemny zapach,
  • nie wysusza i nie niszczy skóry dłoni,
  • nawilża skórę dłoni,

Powinniśmy zaprzyjaźnić się ze środkami do dezynfekcji dłoni, to nasza ochrona i zabezpieczenie przed przenoszeniem wszelkiego rodzaju groźnych wirusów. Dezynfekując ręce nie tylko chronimy siebie ale również swoich bliskich i znajomych. Ważne też aby środek biobójczy nie niszczył nam skóry dłoni, ale oprócz pozbywania się z niej wirusów również pielęgnował skórę. Takim właśnie produktem jest żel biobójczy marki Molluscoo.

Żel biobójczy Molluscoo można nabyć tu:

https://www.molluscoo.pl/sklep/

Marka Molluscoo oferuje również sprzedaż hurtową dla przedsiębiorców (sklepy, apteki, hurtownie) oferując atrakcyjne ceny hurtowe. W tej sprawie prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 796 174 303 lub adresem mailowym: i.bednarczyk@polishsnailholding.com

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.