Hodowcy ślimaków mogą sięgnąć po środki unijne

Data wpisu: 03.04.2020
Zdjęcie główne #227 - Hodowcy ślimaków mogą sięgnąć po środki unijne

Decydując się na hodowlę ślimaków analizujemy wszystkie koszty niezbędne do rozpoczęcia takiej działalności. Może ona przynosić nam wymierne zyski, jednak na początku – jak przy każdej inwestycji – musimy posiadać kapitał początkowy. W tym może pomóc spółka Polish Snail Holding, lider w towarowej hodowli ślimaków w Polsce i w Europie.

Nie każdy z przyszłych hodowców ślimaków posiada odpowiednie środki lub chce inwestować swoje wszystkie oszczędności w rozpoczęcie nowej działalności.

Tu wyjściem może być kredyt bankowy albo środki unijne, które pozwolą na pokrycie kosztów rozpoczęcia takiej działalności. Ci hodowcy, którzy zdecydują się na współpracę z firmą Polish Snail Holding – europejskim liderem w branży hodowli i przetwórstwa mięsa ślimaków - mogą starać się o środki unijne na rozpoczęcie lub doinwestowanie własnej hodowli.

Jest to możliwe dzięki wiarygodności spółki Polish Snail Holding. PSH to nie tylko firma skupująca ślimaki, ale również przetwórnia mięsa tych zwierząt. Dzięki temu, że przedsiębiorstwo już od wielu lat funkcjonuje w tej branży w Polsce i w Europie, jest wiarygodnym partnerem dla instytucji zarządzających środkami z Unii Europejskiej. To zaś może hodowcom pomóc w możliwości pozyskiwania środków unijnych.

- Polish Snail Holding może wystawić zaświadczenia hodowcom na zbyt zakontraktowanych do skupu ślimaków – wyjaśnia Damian Gajewski, prezes zarządu spółki Polish Snail Holding. – Taki dokument może natomiast pomóc w staraniu się o uzyskanie środków z Unii Europejskiej przeznaczonych na hodowlę tych zwierząt. Urzędnicy, którzy decydują o przydziale środków unijnych, mogą mieć większą pewność, że taki przedsiębiorca faktycznie prowadzi profesjonalną hodowlę ślimaków.

Taka dotacja dla hodowcy może wynieść od 60 tys. zł do nawet 250 tys. zł. To zaś w zupełności wystarczy na pokrycie początkowych kosztów rozpoczęcia hodowli ślimaków.

- Hodowca może starać się również o dotacje z programów unijnych na innowacje, ponieważ Polish Snail Holding spełnia wszystkie wymogi dla przedsiębiorstw innowacyjnych i hodowca działając pod patronatem PSH ma możliwość uzyskania dotacji z tego typu programów – dodaje Paweł Piwowarski, członek zarządu spółki PSH.

Dlaczego warto hodować ślimaki z PSH?

https://polishsnailholding.com/aktualnosci-firma,ac99/hodowla-slimakow-jako-sposob-na-zycie,240

 

Artykuły powiązane

PSH pomaga hodowcom zdobyć środki unijne

0
07.11.2019

Hodowla ślimaków to nasza inwestycja. Jak każda, wymaga więc wkładu finansowego na jej rozpoczęcie i niezbędne inwestycje. Nie każdy z nas posiada odpowiednie środki lub chce inwes...

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.