Jeśli zastanawiacie się skąd pozyskać kapitał na rozpoczęcie hodowli ślimaków to mamy dobrą informację. Możecie sięgnąć po środki finansowe z funduszy unijnych, a może w tym pomóc współpraca ze spółką Polish Snail Holding – europejskim liderem w branży hodowli i przetwórstwa mięsa tych zwierząt.
Hodowla ślimaków to nasza inwestycja. Jak każda, wymaga więc wkładu finansowego na jej rozpoczęcie i niezbędne inwestycje. Nie każdy z nas posiada odpowiednie środki lub chce inwestować swoje wszystkie oszczędności w rozpoczęcie nowej działalności, która choć jest dochodowa, to jednak na efekty finansowe być może trzeba będzie poczekać.
Dlatego hodowcy, którzy współpracują z firmą Polish Snail Holding – europejskim liderem w branży hodowli i przetwórstwa mięsa ślimaków, mogą starać się o środki unijne na rozpoczęcie lub doinwestowanie własnej hodowli.
W jaki sposób to działa? Trzeba zdawać sobie sprawę, że spółka PSH to nie tylko firma skupująca ślimaki, ale również przetwórnia mięsa tych zwierząt. Dzięki temu, że przedsiębiorstwo już od wielu lat funkcjonuje w tej branży w Polsce i w Europie, jest wiarygodnym partnerem dla instytucji zarządzających środkami z Unii Europejskiej. To zaś może hodowcom pomóc w możliwości pozyskiwania środków unijnych.
- Polish Snail Holding może wystawić zaświadczenia hodowcom na zbyt zakontraktowanych do skupu ślimaków – wyjaśnia Paweł Piwowarski, członek zarządu spółki Polish Snail Holding. – Taki dokument może natomiast pomóc w staraniu się o uzyskanie środków z Unii Europejskiej przeznaczonych na hodowlę tych zwierząt. Urzędnicy, którzy decydują o przydziale środków unijnych, mogą mieć większą pewność, że taki przedsiębiorca faktycznie prowadzi profesjonalną hodowlę ślimaków.
Gra zaś jest warta świeczki, ponieważ mówimy tu o możliwych do uzyskania kwotach dotacji od 60 tys. zł do nawet 250 tys. zł. Jak więc widać, wysokość tych dotacji może w pełni pokryć uruchomienie własnej hodowli ślimaków.
Współpraca ze spółką Polish Snail Holding oraz uzyskanie od firmy odpowiedniego zaświadczenia o zakontraktowaniu do skupu wychodowanych zwierząt uwiarygodnia hodowcę w rozmowach z instytucjami finansującymi.
- Hodowca może starać się również o dotacje z programów unijnych na innowacje, ponieważ Polish Snail Holding spełnia wszystkie wymogi dla przedsiębiorstw innowacyjnych i hodowca działając pod patronatem PSH ma możliwość uzyskania dotacji z tego typu programów – dodaje Paweł Piwowarski.
Hodowca związując się z Polish Snail Holding otrzymuje więc nie tylko najlepszy na rynku materiał zarodowy, bezpłatny pakiet szkoleń teoretycznych i praktycznych, sprawdzony oraz dochodowy system biznesowy, pomoc i wsparcie na każdym etapie hodowli, pewność sprzedaży zakontraktowanych ślimaków, ale również dużą szansę na pozyskanie dla swojej działalności środków finansowych z dotacji unijnych.