Hodowla ślimaków nadal biznesem z dużą rentownością

Data wpisu: 16.06.2016
Zdjęcie główne #87 - Hodowla ślimaków nadal biznesem z dużą rentownością

Hodowla ślimaków nadal biznesem z dużą rentownością

Rusza nowa transza naborów dla osób zainteresowanych uruchomieniem w 2016 hodowli ślimaków w posiadanym gospodarstwie rolnym. Operator Polish Snail Holding z Elbląga ofertę współpracy kieruje także do osób rozważających odejście z korporacji i poszukujących biznesu z wysoką rentownością. Wyprodukowanie 1 kg ślimaka nie powinno kosztować więcej niż 5zł. Natomiast ceny skupu od paru lat kształtują się na poziomie 10-18 złotych za kilogram.


 

W Polsce rynek hodowli ślimaków dopiero się kształtuje. Dane GUS mówią o ponad 400 kg ślimaków trafiających do Polski i ponad 6 tys. kg eksportowanych (żywych, mrożonych czy wędzonych), jednak jak ocenia Damian Gajewski, Prezes Zarządu Polish Snail Holding dane GUS są mocno nie doszacowane. Utrzymuje się jednak tendencja rosnącego zainteresowania hodowlą ślimaków jako konceptu biznesowego.


"Polish Snail Holding w najnowszej transzy naboru chce związać się umową skupu z setką nowych hodowców zapewniając pełną obsługę zakładanego biznesu. Nasza rola w tym procesie jest kluczowa, ponieważ po zakończeniu cyklu gwarantujemy hodowcy odkupienie całej hodowli. Trudno bez know-how znaleźć nabywcę samodzielnie" wyjaśnia Damian Gajewski, Prezes Polish Snail Holding.


 

Firma z Elbląga szkoli i wspiera hodowców w Polsce, Bułgarii, na Litwie, Ukrainie, Słowacji, Łotwie, Cyprze oraz w Niemczech i we Włoszech oraz jako jedyna polska firma w Nigerii i RPA. Od lat Polish Snail Holding jest jednym z głównych liderów tego segmentu produkcji spożywczej na rynku polskim.


 

Co jest potrzebne do hodowli ślimaków? Ziemia z dostępem do wody, pomieszczenie z energią elektryczną oraz silna motywacja do zaangażowania się w ten biznes. Dobrą informacją jest otwartość banków na finansowanie tego rodzaju produkcji, istnieją także możliwości pozyskania dofinansowania unijnego lub agencji rolnej.

 

Czy hodowla ślimaków może być rentowna? Wyprodukowanie 1 kg ślimaka nie powinno kosztować więcej niż 5zł. Natomiast ceny skupu od paru lat kształtują się na poziomie 10-18 złotych za kilogram.  


 

"Dla hodowcy ważne jest, by mieć zagwarantowany zbyt na ślimaki, bo na ulicy tego się raczej nie sprzeda." dodaje prezes firmy Polish Snail Holding.


 

Strona internetowa
www.polishsnailholding.com



Bezpośredni kontakt z Zarządem Spółki

Damian Gajewski Prezes Zarządu

tel: +48 533 750 770

 

Paweł Piwowarski członek Zarządu

Technologia Produkcji, Współpraca z hodowcami

tel:tel: +48 601 167 524


Struktura organizacyjna:

Polish Snail Holding Damian Gajewski i Wspólnicy sp.jawna. – nadrzędny podmiot koordynujący skup ślimaka na zasadzie umów kontraktacyjnych, proces szkoleń nowych hodowców, produkcje luksusowych wyrobów z mięsa ślimaka, handel i marketing gotowych produktów.


W skład PSH wchodzą:

 

Dział produkcyjny przetwarzający skupowane ślimaki i produkujący z nich luksusowe dania.


Laboratorium badania jakości mięsa.


HelixPro.pl – podmiot zapewniający wsparcie doradcze, odpowiedzialny za szkolenia oraz przygotowanie nowych hodowców do własnej hodowli, konsultant wszystkich zrzeszonych hodowców w Polsce oraz za granicą


Hodowla własna – podmiot odpowiedzialny za hodowlę własną PSH z możliwościami produkcyjnymi do 150 ton ślimaka. Jest to największa hodowla w Polsce i jedna z największych i najnowocześniejszych w Europie. Hodowla jako jedyna w Polsce otrzymała statut Hodowli Wzorcowej, nadany przez Instutut Zootechniki w Krakowie.


Grupa hodowlana – hodowle partnerskie będące pod opieką i nadzorem PSH, współpracujące z PSH na zasadzie umów kontraktacyjnych na skup wyhodowanego tuczu ślimaka. Hodowle partnerskie znajdują się na terenie całego kraju jak i poza granicami Polski. Wspólpraca z około 300 hodowcami w Polsce, grupą hodowlaną na Litwie skupiającą ok 100 hodowców, oraz z hodowcami z innych krajów m.in w Bułgarii, na Łotwie, w Czechach, Ukrainie, Niemczech i innych rynkach w fazie wczesnego rozwoju.

Autor wpisu: Polish Snail Holding

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.