Hodowla ślimaków, jak każda działalność biznesowa, potrzebuje odpowiedniego podłoża i zaplecza, aby mogła wystartować z powodzeniem i przynieść zyski. Dlatego bardzo ważne jest odpowiednie wsparcie podmiotu, który pomoże rozpocząć takie przedsięwzięcie. To taki „dobry start” dla naszej planowanej inwestycji.
Jeśli decydujemy się na rozpoczęcie hodowli ślimaków, to prawdopodobnie każdy z nas najpierw zacznie szukać odpowiednich informacji w internecie.
To poważny błąd.
Praktycznie każda duża firma czy osoby profesjonalnie zajmujące się od wielu lat hodowlą ślimaków na skalę towarową po prostu nie dzielą się, ot tak, swoją wiedzą w internecie. Za to natrafimy na rozmaite miejsca w „sieci”, gdzie wypowiadają się na temat hodowli ślimaków głównie te osoby, którym po prostu to przedsięwzięcie z różnych powodów nie wyszło.
Czytając rozmaite „porady” czy „opinie” można dojść do wniosku, że hodowla ślimaków jest nieopłacalnym przedsięwzięciem, a każda firma działająca w tej branży tylko czeka by początkującego hodowcę naciągnąć na pieniądze, nie dając nic w zamian.
To nieprawda.
Przeczą temu setki hodowców ślimaków, którzy z powodzeniem prowadzą własne hodowle w Polsce i w Europie, często pod patronatem spółki Polish Snail Holding – europejskiego lidera w branży hodowli tych zwierząt.
PSH jako jedyna w Polsce i w Europie, prowadzi bowiem zaawansowane szkolenia w szerokich modułach teoretycznych i praktycznych, za darmo przekazując potencjalnym hodowcom potrzebną i bezcenną wiedzę na temat prowadzenia hodowli tych zwierząt.
– Chcemy też wyraźnie powiedzieć, że hodowcy, którzy przeszli w naszej firmie cykl szkoleń i uruchomili swoje własne hodowle, nie są zobowiązani żadną umową do sprzedaży właśnie PSH wyhodowanych ślimaków – mówi Damian Gajewski, prezes spółki Polish Snail Holding w Elblągu. – Jesteśmy obecnie raczej firmą doradczą, consultingową, partnerem dla hodowców ślimaków, którzy są samodzielnymi przedsiębiorcami na tym rynku. Oni sami zdecydują czy sprzedadzą wyhodowane ślimaki nam, czy poszukają samodzielnie odbiorców w Polsce czy w Europie.
Ważna i praktycznie bezcenna jest jednak wiedza, jaką podczas szkoleń teoretycznych i praktycznych przekazują hodowcom specjaliści Polish Snail Holding. Po tą wiedzę ustawiają się w kolejkach hodowcy z całego świata.
– Nasza wiedza na temat hodowli ślimaków poparta jest wieloletnim doświadczeniem oraz unikatowymi w światowej skali badaniami nad rozwojem tych zwierząt. Od wielu lat profesjonalnie szkolimy hodowców z Polski, Litwy, Łotwy, Ukrainy, Cypru, Nigerii, Chin czy Republiki Południowej Afryki. Szkolenia prowadzimy praktycznie cały rok, często co 14 dni – informuje Paweł Piwowarski, biolog z Polish Snail Holding.
Szkolenia to jednak nie wszystko.
Hodowcy ślimaków współpracujący z PSH otrzymują ten sam, specjalnie opracowany materiał zarodowy, te same rośliny do wysiania, takie same specjalistyczne pasze dla ślimaków. Cała hodowla odbywa się pod czujnym nadzorem Polish Snail Holding oraz w oparciu o szereg danych pozyskiwanych od całej grupy hodowców w danym sezonie hodowlanym.
To jeden, wspólny, sprawdzony i najlepszy model biznesowy w branży hodowli ślimaków.
– Mamy uruchomioną specjalną platformę internetową dla naszych hodowców. Codziennie otrzymują Oni tam wskazówki i informacje, co powinni w danym dniu zrobić – informuje Damian Gajewski, prezes spółki PSH. – Jeśli pojawia się problem, hodowcy mogą do nas dzwonić, pisać wiadomości e-mail czy zgłaszać problem przez naszą wewnętrzną platformę. Każdy z nich otrzyma od nas informacje, porady i sposoby rozwiązania problemu.
Podkreślmy jeszcze raz, że hodowcy współpracujący z Polish Snail Holding nie mają obowiązku sprzedawać wyhodowanych ślimaków firmie PSH i nie ponoszą w związku z tym żadnych konsekwencji. Jeśli oczywiście chcą, mogą skorzystać z możliwości skupu prowadzonego przez elbląską spółkę.
Natomiast warto korzystać z wiedzy specjalistów PSH, przekazywanej podczas szkoleń teoretycznych i praktycznych, specjalnie opracowanego materiału zarodowego, specjalistycznych pasz dla ślimaków czy innowacyjnych rozwiązań w kwestii oświetlenia budynku hodowlanego. Te wszystkie czynniki bowiem pozytywnie wpłyną na szybki i odpowiedni rozwój hodowanych ślimaków oraz na powodzenie naszego przedsięwzięcia.