Chcesz być „eko”? Hoduj i jedz ślimaki

Data wpisu: 23.04.2020
Zdjęcie główne #230 - Chcesz być „eko”? Hoduj i jedz ślimaki

Obecna sytuacja epidemiologiczna wielu z nas każe zastanowić się nie tylko nad własnym trybem życia ale również zakreśliła nowe plany na przyszłość. Warto przy tej okazji zainteresować się ślimakami – ich hodowla może być nie tylko zajęciem biznesowym ale również bardzo zdrowym pożywieniem. Wszystko zaś w duchu „slow life” oraz jak najbardziej „eko”.

Aby profesjonalnie zająć się hodowlą ślimaków nie musimy posiadać dużego zaplecza terenowego czy finansowego. Nie trzeba dużej ilości ziemi. Nie musimy również stawiać potężnych hal. Natomiast co ważne, mamy właściwie zapewniony zbyt wyhodowanych zwierząt.

Jak więc zacząć hodować ślimaki? Czego potrzebujemy by zająć się hodowlą tych zwierząt?

Wystarczy przede wszystkim posiadać kawałem ziemi, niewielkie zabudowania, odpowiednią wiedzę, zapał oraz chęć do pracy. Warto również zainwestować w profesjonalne szkolenia oraz wytypować odpowiednią firmę, która nie tylko dostarczy nam potrzebnej wiedzy ale również ślimaki do hodowli oraz odpowiedniej jakości paszę. Co ważne, nasz partner – oprócz tego wszystkiego powinien również skupić od nas wyhodowane zwierzęta. To istotne, ponieważ musimy zapewnić sobie zbyt na ślimaki.

Hodujemy ślimaki „na zdrowie”

Hodując ślimaki działamy w branży typowo ekologicznej. Zwierzęta te są wręcz barometrem czystości lokalnego środowiska. Nie uda nam się wyhodować odpowiedniej ilości zdrowych, dorodnych ślimaków, jeśli na naszym terenie będą zanieczyszczenia czy rozpylane chemiczne substancje. Kiepskiej jakości ślimaków nie skupią zaś firmy, które się tym zajmują.

Mięso ślimaków jest również niezwykle ekologiczne oraz przede wszystkim zdrowe. Ma więcej wartości odżywczych nawet od wołowiny. Wyjątkowo duża zawartość białka niezbędnego dla każdego człowieka z minimalną zawartością tłuszczu daje nam niską wartość kaloryczną.

- Chude mięso ślimaków zawiera też sporo wapnia, potasu, magnezu, miedzi, cynku i selenu - mówi Damian Gajewski, prezes firmy Polish Snail Holding, lidera w dostarczaniu gotowych do spożycia dań z mięsa ślimaka w puszkach, pod marką PSH. - 100 gramów mięsa zawiera 25 g białka, a przy tym tylko 2 g tłuszczy, 5 g węglowodanów i tylko 50 mg cholesterolu. Delikatne mięso pozwala na wykorzystanie  go na wiele różnych sposobów począwszy od przystawek, przez catering kończąc na daniach wykwintnych.

Warto jeść mięso ślimaków

W obecnej sytuacji epidemiologicznej ważne jest nasze zdrowie, a więc co istotne również zdrowe, pełnowartościowe odżywianie. Ślimaki więc nie tylko warto hodować ale również spożywać ich mięso.

Dlatego do swojej diety wprowadzają je zarówno osoby zawodowo zajmujące się sportem, jak i ci wszyscy, którzy starają się dbać o zdrowe odżywianie i swój wygląd. Ślimaki wzbogacają i urozmaicają dietę sportowców oraz pomagają tym, którzy chcą zrzucić zbędę kilogramy.

PSH liderem w hodowli ślimaków w Polsce i w Europie

Liderem na rynku przetwórstwa mięsa ślimaka w gotowe produkty spożywcze jest firma Polish Snail Holding z Elbląga, która działa na terenie całej Polski oraz Europy Wschodniej.

- Bardzo dbamy, aby nasze ślimaki były wolne od konserwantów, antybiotyków czy polepszaczy smaku. Karmione są pokarmem zdrowym dla zwierząt. To produkt w pełni naturalny, co gwarantują ekologiczne warunki hodowli. Stawiamy na jakość - bez żadnych kompromisów - mówi Damian Gajewski, prezes Polish Snail Holding. - Nasza firma, jako jedyna w Polsce, posiada sieć własnych hodowli, skup oraz technologię przetwarzania mięsa ślimaka w gotowy produkt do zakupu w sklepach.

Firma stawia na jak najlepszą jakość mięsa hodowanych zwierząt. Dbając jednocześnie o ekologiczne sposoby prowadzenia hodowli ślimaków.

- Ślimaki hodowlane, z gatunku Helix aspera maxima, znajdują się pod naszą pełną kontrolą. Są odżywiane wysoko wartościową, zdrową dla zwierząt paszą, bytują w sprawdzonym i czystym środowisku, identycznym, jak naturalne. Stosując sprawdzone metody hodowlane firmy Polish Snail Holding, jesteśmy w stanie zapewnić najwyższą jakość mięsa ślimaka –dodaje Paweł Piwowarski z firmy Polish Snail Holding.

Jak pozyskać finansowanie na hodowlę ślimaków z PSH?

https://polishsnailholding.com/aktualnosci-firma,ac99/hodowla-slimakow-mozesz-siegnac-po-srodki-unijne,239

Artykuły powiązane

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.