PSH wdraża innowacyjne rozwiązania w hodowli ślimaków

Data wpisu: 09.04.2020
Zdjęcie główne #229 - PSH wdraża innowacyjne rozwiązania w hodowli ślimaków

Polish Snail Holding nie ustaje w działaniach na rzecz profesjonalizacji branży hodowli ślimaków w Polsce i w Europie. Firma, będąca na rynku potentatem w tej gałęzi gospodarki, opracowała innowacyjny system sterowania procesem hodowli tych zwierząt. Teraz wystarczy smartfon i odpowiednia aplikacja, by hodowcy nie tylko zaoszczędzili swój czas ale też cały czas trzymali „rękę na pulsie”.

Chociaż przy hodowli ślimaków ważne jest nasze osobiste zaangażowanie, wiedza i chęć do pracy, to pewne rozwiązania technologiczne bardzo ułatwiają hodowcom pracę ze zwierzętami.

Usprawnienia hodowli ślimaków

Firma Polish Snail Holding, jako europejski lider w towarowej hodowli ślimaków i spożywczego przetwórstwa mięsa tych zwierząt cały czas dąży nie tylko do usprawnienia procesu hodowlanego ale również bada możliwe innowacje przydatne w tej branży. Ma to duże znaczenie przy dużych, towarowych hodowlach tych zwierząt.

- Dla naszych hodowli partnerskich produkujemy specjalny sterownik, dostosowany do profesjonalnej, towarowej hodowli ślimaków – mówi Paweł Piwowarski z firmy Polish Snail Holding. – Obecnie wprowadzamy aplikację dzięki której, z pozycji smartona (android, IOS) będzie można sterować wieloma procesami w hodowli.

Aplikacja ta umożliwia optymalne ustawienie cyklu światła oraz odpowiedniej wilgotności (ilości pary wodnej) w pomieszczeniu, gdzie rozmnażają się ślimaki. Za pomocą telefonu ustawimy również idealną dla tych zwierząt temperaturę.

Dodatkowo Polish Snail Holding zmodyfikowała swój sterownik umożliwiając podłączenie aż ośmiu specjalistycznych czujników.

- To nie tylko wygoda dla osób zajmujących się hodowlą tych zwierząt. To ma wręcz kolosalne znaczenie dla dużych, towarowych hodowli ślimaków, gdzie hodowca może wieloma procesami sterować automatycznie. Jest to duże ułatwienie w prowadzeniu tej działalności – dodaje Paweł Piwowarski.

Wartościowa wiedza dla hodowców ślimaków

Hodowcy ślimaków, którzy współpracują z Polish Snail Holding mogą liczyć nie tylko na takie usprawnienia technologiczne w swojej hodowli ale również na potężną dawkę wiedzy niezbędną w tej branży.

Cały czas prowadzone są konsultacje i porady – często udzielane błyskawicznie – przez telefon lub poprzez wiadomości e-mail. Każdy hodowca PSH ma również dostęp do specjalnej platformy internetowej, gdzie codziennie przekazywane są wskazówki, zalecenia oraz ostrzeżenia opracowywane przez specjalistów Polish Snail Holding.

- Nie pozostawiamy hodowców samych sobie. Zależy nam, aby uzyskiwali jak najlepsze efekty w swoich hodowlach. Od tego przecież zależy także nasza działalność, ponieważ chcemy skupywać ślimaki jak najlepszej jakości. Dlatego bardzo dbamy o to, aby nasi hodowcy, wyposażeni w jak najlepszą wiedzę, pomoc i nasze wsparcie odnosili w tej branży sukces – mówi Damian Gajewski, prezes zarządu spółki Polish Snail Holding.

Można więc śmiało powiedzieć, że każda osoba współpracująca z PSH ma zapewniony pełen pakiet informacji i porad niezbędnych do uzyskania pozytywnych efektów prowadzonej hodowli. Cały czas również otrzymuje pomoc i wsparcie od firmy, na każdym etapie swojej działalności hodowlanej.

Jak ważne jest odpowiednie oświetlenie w hodowli ślimaków?

https://polishsnailholding.com/aktualnosci-firma,ac99/hodowla-slimakow-jak-wazne-jest-odpowiednie-oswietlenie,236

 

Artykuły powiązane

Innowacyjne rozwiązania PSH. Steruj hodowlą ślimaków za pomocą smartfona

0
23.12.2019

Trzeba jasno powiedzieć, że żadnej technologiczne wynalazki nie zastąpią sumiennej pracy przy hodowli ślimaków. Jednak pewne rozwiązania mogą nam to zadanie znacznie ułatwić. Ma to...

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.